Dlaczego warto wybrać drzwi zewnętrzne aluminiowe?

By admin
In PORADY EKSPERTA
Listopad 22, 2017
0 Comments
669 Views

Najczęściej do domów jednorodzinnych wybieramy drzwi drewniane albo wykończone płytami drewnopochodnymi. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzwi zewnętrzne aluminiowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

key-2804482_960_720

Stolarka aluminiowa jest używana przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, a także w halach. W budownictwie mieszkaniowym jej popularność nie jest zbyt duża. Wyjątkiem są jednak drzwi zewnętrzne aluminiowe, które możemy zobaczyć w coraz większej liczbie domów.

Drzwi aluminiowe mają jednak wiele zalet, którymi nie mogą pochwalić się popularne drzwi wejściowe z drewna. Warto je poznać wtedy, gdy jesteśmy na etapie budowy nowego domu lub planujemy wymienić drzwi zewnętrzne na nowe w istniejącym już budynku.

Nowoczesny wygląd

Zewnętrzne drzwi aluminiowe przede wszystkim przyciągają uwagę swoim nowoczesnym wyglądem. Doskonale komponują się ze współczesnymi projektami domów jednorodzinnych.

Możemy zamówić je w różnych wariantach – najczęściej są wykończone w jednym kolorze, na przykład uniwersalnej szarości, brązie czy czerni, ale możemy też zakupić efektowne drzwi w kolorze czerwonym.

Oczywiście, drzwi zewnętrzne aluminiowe mogą być też wyposażone w przeszklenia. Można też dokupić do nich naświetla, czyli boczne lub górne „okna”, które montuje się bezpośrednio przy skrzydle drzwiowym.

Wysoki poziom termoizolacyjności

Drzwi aluminiowe są również doskonałym wyborem wtedy, gdy zależy nam na bardzo dobrym poziomie termoizolacji. Są to drzwi wielokomorowe, wypełnione materiałem izolacyjnym. Nie tylko są ciepłe, ale również dobrze tłumią dźwięki.

Nie bez powodu drzwi tego rodzaju używane są również w budownictwie pasywnym, czyli wtedy, gdy straty ciepła muszą być naprawdę minimalne.

Wytrzymałość – bez potrzeby konserwacji

Nie możemy zapominać również o tym, że drzwi zewnętrzne aluminiowe są też bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Gdy będą prawidłowo zamontowane, nie odkształcają się pod wpływem różnic temperatury czy wilgoci jak drzwi drewniane.

Ponadto drzwi aluminiowe są lekkie i dzięki temu są łatwe w montażu. Musimy jednak pamiętać o tym, że prace montażowe powinny być wykonane przez wykwalifikowaną ekipę.

1 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
dwb001
Centrala wentylacyjna SELEN

Każdy z nas dba o swoje zdrowie wszelkimi znanymi mu...

Zamknij