EXTA FREE – sposób na sterowanie oświetleniem świątecznym

pe036

W okresie świątecznym oświetlenie oprócz swojej podstawowej funkcji spełnia rolę dekoracyjną. Z roku na rok zauważyć można coraz więcej upiększonych w ten sposób domów i ogrodów. Nie da się ukryć – im więcej świątecznych iluminacji, tym czas poświęcany na sterowanie oświetleniem jest dłuższy. Aby maksymalnie ułatwić sterowanie świątecznym oświetleniem wystarczy instalacja bezprzewodowego systemu sterowania EXTA FREE firmy ZAMEL.

Dzięki urządzeniom kontrolowanym za pomocą pilota radiowego, z łatwością można zapalać i wygaszać oświetlenie rozmieszczone zarówno wewnątrz domu, jak i w ogrodzie czy na fasadzie budynku. Wykorzystując odbiorniki montowane w puszce instalacyjnej, można przygotować instalację, np. na dachu budynku. Łącząc elementy odbiornikowe z pilotami radiowymi w komfortowy sposób można załączyć i wyłączyć oświetlenie.
Zastosowanie wyłączników zmierzchowych oraz programatorów czasowych, pozwala na pełną automatyzację sterowania oświetleniem. O zmierzchu oświetlenie zostanie uruchomione automatycznie. Rano, automatycznie zostanie wyłączone.
Bezprzewodowa struktura systemu pozwala na realizację rozmieszzaawansowanych funkcji sterujących w niezwykle prosty i komfortowy sposób. Urządzenia oferowane w ramach systemu EXTA FREE nie wymagają prowadzenia dodatkowego okablowania, natomiast odbiorniki w postaci gniazd zdalnie sterowanych, typu RWG-01 nie wymagają profesjonalnej pomocy instalatora. EXTA FREE to łatwy i bezpieczny sposób sterowania iluminacjami świątecznymi, natomiast gdy czas świąteczny dobiegnie końca system można ponownie skonfigurować i zastosować do sterowania innymi urządzeniami elektrycznymi.