Funkcjonalność OPTIDRIVE 360

By admin
In PORADY EKSPERTA
Październik 17, 2017
0 Comments
906 Views

W jaki sposób skutecznie poprawiać wyniki kierowców? Warto zwrócić na możliwości zapewniane przez najnowocześniejsze systemy monitorowania pojazdów i zarządzania flotami. Doskonałym przykładem jest – będąca częścią systemu WEEBFLEET marki TomTom Telematics – rozwiązanie OPTIDIVE 360. To kompleksowe podejście do poprawy stylu jazdy. Funkcjonalność pomaga zarówno kierowcom jak i menedżerom flot.

systemy-telematyczne

Co zyskuje kierowca?
Kierowca korzystający z systemu WEEBFLEET otrzymuje kompleksową informację umożliwiającą poprawę stylu jazdy. Komunikacja systemu z kierowcą podzielona jest na trzy etapy. Przed rozpoczęciem jazdy aplikacja przypomina kierowcy o najlepszych praktykach, dzięki czemu rozpoczynająca się podróż będzie bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna. Podczas jazdy kierowca otrzymuje informacje dotyczące stylu jazdy. Dzięki temu jest w stanie szybko reagować w przypadkach, gdy system wykryje zachowanie zabronione lub niepożądane. Dodatkowo aplikacja informuje kierowcę o sytuacji na drodze umożliwiając podejmowanie najlepszych decyzji z wyprzedzeniem. Ostatnim etapem komunikacji jest informacja zwrotna zapewniana przez system po zakończeniu podróży. Kierowca otrzymuje szczegółowy raport, w którym zawarte są najważniejsze wskaźniki monitorowane podczas jazdy. Informacja zwrotna zawiera również rekomendacje, dzięki którym możliwe jest wyciąganie wniosków i poprawa wyników w przyszłości.

Co zyskuje menedżer floty?
Funkcjonalność OPTIDRIVE 360 to także szereg narzędzi przydatnych w zarządzaniu pracą kierowców. Po pierwsze, menedżer floty może określać ważność poszczególnych wskaźników monitorowanych przez system, które pomogą kierowcy osiągnąć najbardziej pożądane rezultaty. Po drugie, otrzymywane w czasie rzeczywistym informacje pozwolą menagerowi na niezwłoczną reakcję, mającą na celu poprawę stylu jazdy pracownika. Dodatkowo dostarczane raporty mogą posłużyć jako materiał do okresowej oceny personelu i budowanie programów mających na celu poprawę osiąganych wyników.

Monitoring wskaźników

Funkcjonalność zaprojektowana jest jako rozwiązanie kompleksowe. Ta idea jest odzwierciedlona w ilości czynników analizowanych przez system i wskazówek przekazywanych kierowcy. Prowadzący pojazd otrzymuje informacje o wszystkich przypadkach przekraczania prędkości oraz
o niebezpiecznych manewrach takich jak gwałtowne przyspieszanie lub ostre hamowanie. Dzięki temu jest w stanie szybko zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

System wspiera też ekologiczną jazdę. Kierowca jest informowany o aktualnym i średnim zużyciu paliwa. Alerty zapobiegają zbyt długiej pracy silnika na biegu jałowym, ułatwiają utrzymywanie stałej prędkości, a także ułatwiają jazdę na optymalnym biegu. Jako że komunikaty trafiają do prowadzącego pojazd w czasie rzeczywistym, pozwalają na szybki powrót do ekologicznego
i ekonomicznego stylu jazdy.

OPTIDRIVE 360 to funkcjonalność, która ma szansę stać się doskonałym pomocnikiem menedżera
i kierowcy. Warto wypróbować jej możliwości.

Źródło: Webfleet – lokalizacja pojazdów

0 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
dwb001
Centrala wentylacyjna SELEN

Każdy z nas dba o swoje zdrowie wszelkimi znanymi mu...

Zamknij