Globalna ekspansja polskiej drukarki 3DGence One

By admin
In AKTUALNOŚCI
Maj 20, 2015
0 Comments
2204 Views

Nowa specjalność związana z drukiem 3D na Politechnice Śląskiej

Polska drukarka 3DGence One jest dostępna na rynku od kilku miesięcy, a zdążyła już zrobić niemałe zamieszanie w świecie druku 3D. Projektując swoje urządzenie, firma 3DGence postawiła na jakość podzespołów, precyzję wydruku i opatentowane rozwiązania ułatwiające obsługę drukarki. Zaowocowało to kontraktem z największym dystrybutorem sprzętu IT w Europie Środkowo- Wschodniej – ABC Data S.A.

gence-3

Co wyróżnia drukarkę 3DGence One spośród innych dostępnych urządzeń tego typu? Przede wszystkim części, z których jest zbudowana. Każdy jej element jest wykonany na zamówienie i nie ma tutaj miejsca na tanie zamienniki. Kolejną cechą jest różnorodność materiałów, z których możemy drukować: od popularnych plastików PLA i ABS, przez drewnopodobne jak Woodfill, Bronzefill z domieszkami brązu, aż do pochodnych nylonu i włókna węglowego.

Dotychczas drukarki 3D kojarzyły się ze skomplikowaną obsługą i żmudnym procesem kalibracji, 3DGence One posiada kilka unikalnych rozwiązań ułatwiających nam życie. Po pierwsze, drukarka sama się kalibruje i nie wymaga od nas zabawy ze śrubkami przed wydrukiem. Stół drukarki jest ceramiczny, co niesłychanie ułatwia oddzielanie od niego gotowych modeli, a wskutek tego ich dolna powierzchnia ma niespotykaną fakturę. Kolejnymi ułatwieniami są opatentowany, błyskawiczny system wymiany głowicy drukującej i system pomiaru ciśnienia w dyszy, dzięki któremu bardzo łatwo dobrać odpowiednią temperaturę dla danego materiału.

Poza obszarem Polski drukarka, dzięki umowie z ABC Data S.A., wkrótce będzie dostępna w Czechach, na Słowacji, Litwie, Węgrzech, w Rumunii oraz Niemczech. Firma 3DGenCe będzie również walczyć o rynek amerykański, gdzie właśnie w San Francisco otworzyła swoje biuro. Firma nie zapomina jednak o tym skąd pochodzi i ciągle pracuje nad spopularyzowaniem drukarek 3D wśród rodzimych użytkowników. Oficjalnie potwierdziła współprace z Politechniką Śląską i z Katedrą Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, w celu otwarcia pierwszej w Polsce specjalności związanej z projektowaniem drukarek 3D pod patronatem 3DGence. Już teraz studenci Politechniki odbywają praktyki i staże w firmie 3DGence.

Drukarka 3DGence One jest już teraz dostępna w promocyjnej cenie 8.400 złotych netto i do tego można jeszcze wybrać jedną z kilku wersji kolorystycznych.

Więcej na stronie: 3DGence. pl

0 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
Zatory płatnicze bija rekordy – może wreszcie nadejdą zmiany

Metoda kasowa niekorzystna dla budżetu. Przeterminowane płatności w sześciu największych...

Zamknij