Jak i po co porządkować bilans?!

By admin
In AKTUALNOŚCI
Listopad 24, 2014
0 Comments
1123 Views

Roczny bilans finansowy stanowi źródło informacji nie tylko dla przedsiębiorcy, który go sporządza, ale również dla potencjalnych klientów i kontrahentów. Jest doskonałym narzędziem wywiadu gospodarczego, z którego korzystają firmy poszukujące partnerów biznesowych.  Analiza finansowa, może być czynnikiem decydującym o nawiązaniu współpracy, dlatego warto go uporządkować.

czyszczenie-bilansu-top

Porządkowanie bilansu może dostarczyć wielu cennych informacji o systemie zarządzania finansami firmy.  Dzięki temu łatwiej jest zauważyć problem i dobrać odpowiednie narzędzia do jego rozwiązania. W ten sposób przedsiębiorca może poprawić zarówno wyniki finansowe jak i otrzymać większy zwrot podatku VAT.

W porządkowaniu bilansu niezbędna może okazać się pomoc firmy faktoringowej, która dopasuje odpowiednie narzędzia do indywidualnych potrzeb klienta. Przedsiębiorca może skorzystać z kilku opcji porządkowania bilansu.

  • Sprzedaż należności wymagalnej. Dzięki temu w ciągu kilku dni możemy zamienić należność na gotówkę.  W konsekwencji spółka jest w stanie uniknąć zbędnej dyskusji z audytorem, czy na daną należność należy robić odpis i tym samym obciążać wynik finansowy.
  • Zlecenie windykacji wyspecjalizowanemu podmiotowi, który  pozwoli uporządkować nieuregulowane należności. Kwoty odzyskane powiększą stan środków pieniężnych, natomiast uzyskanie postanowienia o bezskutecznej egzekucji w przypadku należności nieściągalnych pozwoli uzyskać zwrot zapłaconego od nich podatku VAT.
  • Faktoring. Ta metoda zapewnia natychmiastowe spieniężenie należności niewymagalnych, co przekłada się na wyższy stan gotówki w przedsiębiorstwie. Dzięki zastosowaniu faktoringu następuje poprawa płynności oraz cyklu rotacji należności.

Wiele firm szczyci się na swoich stronach internetowych korzystnymi bilansami rocznymi. Należy pamiętać, że dobry i wiarygodny bilans wpływa na wizerunek firmy. Może sprawić, że staniemy się wiarygodnym partnerem biznesowym lub pomoże uniknąć poważnych problemów finansowych, takich jak zatory finansowe.

Więcej materiałów o zarządzaniu należnościami znajdziecie Państwo na stronie www.pragmatycznie.pl

Danuta Czapeczko Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Pragma Inkaso SA

0 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
z17076523Q,Mlotowiertarka-z-systemem-Press-Control
Wiercenie pod kontrolą

Wiercenie udarowe przy pomocy elektropneumatycznej młotowiertarki wymaga odpowiedniego prowadzenia maszyny w...

Zamknij