Kablowa, satelitarna czy cyfrowa – abonent ma prawo wyboru

By admin
In PORADY EKSPERTA
Maj 14, 2018
0 Comments
298 Views

Nadawanie telewizji dzieli się na telewizję kablową, satelitarną oraz cyfrową. Dwie pierwsze proponują odbiorcy programy rozgraniczone na pakiety o określonej cenie bądź takie, które stanowią podstawową formę nabycia usługi odbioru telewizji. Przy naziemnej telewizji cyfrowej wystarczy zainstalować dekoder do starego telewizora lub zakupić nowszy model, który będzie posiadał już wbudowaną funkcję. Zaletą telewizji satelitarnej jest większy zasięg od pozostałych telewizji – dociera tam, gdzie pozostałe nie dotrą. Wiele zalet ma również telewizja kablowa, która poprzez połączenie z internetowymi oraz telefonicznymi formami odbioru danych oszczędza czas klienta na uiszczanie opłat i niejednokrotnie jest dostępna tam, gdzie działa Internet – czyli prawie wszędzie. Istotną i znaczącą rolę mają propozycje adresowane do konkretnych odbiorców. Jak można zauważyć, telewizja cyfrowa jest praktycznie darmowa, jednak ilość programów jest bardzo ograniczona. Znacznym punktem nakłaniającym odbiorcę do wyboru telewizji kablowej jest fakt, że sygnał przekazuje się poprzez kabel, więc zachwiania pogody czy inne zjawiska nie sprawią problemów w odbiorze i zakłóceń w odbiornikach. Możemy w niej również znaleźć programy lokalne, których brak w telewizji satelitarnej. Oferta telewizji kablowej zdecydowanie jest najlepszą opcją dla wszystkich, którzy chcą korzystać z programów sportowych czy innych.

shutterstock_464417909

Telewizja kablowa – jak to działa
Telewizja kablowa, potocznie nazywana ,,kablówką”, to sieć telekomunikacyjna, która umożliwia oferowanie użytkownikom pakietu programów radia i telewizji, a także obszernego asortymentu interaktywnych usług, jak Internet, telefon. Telewizja wysyła do wszystkich nabywców ten sam sygnał. Firmy, mające w swojej ofercie telewizję kablową, przedstawiają jednak różne pakiety programów za zróżnicowaną cenę. W Polsce jednymi z największych operatorów telewizji kablowej jest między innymi UPC Polska, oferująca największą ilość kanałów oraz najwyższy standard usług. Posiada szereg pakietów oraz programów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Tylko w UPC znajdzie się oferta skierowana do każdego typu odbiorcy.

Wybór programu na kablówce – czy to możliwe?
Wielu odbiorców zastanawia się, czy jest możliwy wybór kanałów w telewizji kablowej. Dbając o komfort abonenta, firmy zajmujące się przesyłaniem danych, między innymi UPC, umożliwiają wykupienie programów, które najbardziej odpowiadają konsumentowi. Są to między innymi programy sportowe, takie jak te zawarte w pakiecie UPC Eleven Sports: Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, czy Eleven Sports 3. Nieodłącznym elementem ramówki jest również kanał Eleven Gol Live. Wiele telewizji kablowych umożliwia abonentom szeroki wybór programów.

0 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
poradyeks2
KANLUX – Nowe modele sufitowych opraw punktowych serii SEIDY CT

Kanlux rozszerzył rodzinę opraw SEIDY CT. W połowie listopada 2013...

Zamknij