Kaseta/Puszka podpodłogowa, wg JSL

Ciekawostką jest wyprodukowanie przez portugalską JSL, kaset podpodłogowych pokrytych wysoko karatowym złotem przeznaczonych dla jednego z szejków arabskich z Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Wartości kontraktu, niestety, nie udało się ustalić. 

 

tnc044

 

Od stycznia 2012 r., portugalska firma JSL – Material Electrico S.A., poprzez swoją firmę-córkę JSL Polska, oferuje w naszym kraju kasety (puszki) podpodłogowe, płytkie (56 mm) w dwóch typach: typ czterogniazdowy 745-4 i typ ośmiogniazdowy 745-8. Kasety (puszki) mogą być dostarczone z wyposażeniem lub też bez niego. Wyposażenie pełne lub częściowe, typu gniazda zasilające z/u lub bez, komputerowe, telefoniczne i pozostałe IT (samodzielnie produkowane przez JSL) dostarczone zostać może zgodnie ze specyfikacją otrzymaną od Klienta. Obecnym standardem w budownictwie jest stosowanie systemów podpodłogowych dla nowoczesnych instalacji elektrycznych i teletechnicznych zalewanych betonem. Nowoczesne instalacje stosuje się już nie tylko w miejscu pracy, ale również w miejscu zamieszkania: w mieszkaniu, apartamencie, czy też rezydencji. Kasety (puszki, obudowy) są jednym z elementów, najbardziej widocznym w systemie elektroinstalacyjnym podpodłogowym.
Kasety (puszki) podpodłogoweJSL mają uniwersalne zastosowanie: mogę być wykorzystane zarówno w podłogach technicznych, jak również w wylewkach betonowych.

Pokrywa zdejmowana jest bezużycia narzędzi i odwrócona o 180 stopni. Dodatkowo można zastosować blachę nierdzewną, która zwiększa odporność na nacisk do 5000N. Firma JSL stosuje najwyższej jakości surowce, w tym bezhalogonowy Poliamid 6. Kasety (puszki) podpodłogowe JSL to najlepsze rozwiązanie do szkół, hoteli, sklep itd. ze względu na ich niską cenę i łatwość montażu.