MUFY ŻELOWE TRYTYT – SHARK

By admin
In WIEDZA I TECHNIKA
Czerwiec 10, 2012
0 Comments
1812 Views

tnc004

Nowoczesne technologie oferują elektroinstalatorom coraz to nowsze rozwiązania, które podnoszą komfort pracy, oszczędzają czas, a tym samym pieniądze monterów. Jednym z takich rozwiązań są mufy żelowe służące do wykonywania i zabezpieczania połączeń przewodów.

Mufy tego typu umożliwiają skrócenie czasu wykonania połączenia i zabezpieczenia przewodów – ponieważ nie wymagają, np. czasochłonnego wykonania izolacji termokurczliwej. Podnoszą komfort pracy, ponieważ mogą być stosowane w warunkach, w których nie ma możliwości wykonania innego zabezpieczenia połączeń, np. w trudnych warunkach pogodowych, miejscach, gdzie nie można używać palników służących do obkurczania rurek termokurczliwych. Oszczędzają pieniądze ponieważ skracają czas pracy, jak również nie wymagają używania specjalistycznych narzędzi, np. opalarek. Do montażu wystarczają standardowe narzędzia elektromontera. Mufy żelowe tworzą izolację/zabezpieczenie miejsc łączeń przewodów elektrycznych do 1kV, telekomunikacyjnych lub małych układów elektronicznych. Mufy żelowe tworzy obudowa wykonana z samogasnącego poliamidu wypełniona żelem silikonowym. Stosuje się je do zabezpieczania połączeń przewodów jedno i wielożyłowych w instalacjach niskiego napięcia do 1kV. Kompaktowa budowa umożliwia zastosowanie mufy w miejscach o ograniczonej powierzchni. Zastosowanie żelu pozwala na wykorzystanie ich zarówno w instalacjach naziemnych, napowietrznych, jak i podziemnych, a także pracujących w zanurzeniu. Szczególnie zalecane jest ich zastosowanie w miejscach publicznych o podwyższonym ryzyku zaprószenia ognia Oferta BORPETR OLU obejmuje mufy serii:


– CLASSIC , do zabezpieczania połączeń jedno i wielożyłowych zawierających opatentowany system przegród i separatorów, blokujących przewód w mufie. Mufy Shark 125 oraz Shark 150 zawierają w zestawiemosiężną złączkę umożliwiającą wykonanie odejścia bez przerywania przewodu głównego. W zależności od typu i wielkości mufy oraz typu wykonywanego połączenia (przelotowe lub rozgałęźne) za ich pomocą możemy łączyć żyły/przewody o przekroju od 2,5 do 240mm2 (dla połączeń przelotowych) oraz 1,5 do 120mm² (dla połączeń rozgałęźnych). Zbliżoną do serii CLASSIC jest SERIA 400, różni się obudową mufy, która jest specjalnie zaprojektowana do wykonywania odejść jedno- lub wielożyłowych od kabla głównego pod kątem 90 stopni. Mufy tego typu znajdują szczególne zastosowanie podczas wykonywania instalacji zasilających linie oświetlenia.
– SERIA 500, izolująca przewody pięciożyłowe, zawiera specjalną złączkę zapewniającą podwójną izolację łączonych przewodów i jednocześnie gwarantującą właściwe ułożenie przewodów wewnątrz mufy. Zestaw zawiera również klucz imbusowy wymagany do dokręcenia śrub złączki. W zestawie znajdują się również Trytytki zabezpieczające mufę przed przypadkowym, niezamierzonym otwarciem.
– SERIA 600, do wykonywania odejść jedno- i wielożyłowych. Mufy zabezpieczają połączenia odejść jedno i wielożyłowych od przewodu zasilającego. Zestawy muf zawierają innowacyjne złączki (w zależności od typu mufy – dla przewodów jednożyłowych lub wielożyłowych) umożliwiające wykonanie rozgałęzienia. Złączki umożliwiają właściwe osadzenie połączenia oraz przewodów w mufie. Do dokręcenia śrub złączki służy załączony klucz imbusowy, a całość, przed niekontrolowanym otwarciem dodatkowo zabezpieczana jest TRYTYTKAMI

0 0

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
Fot.TRILUX_Lateralo_Plus
Nowości i trendy na rynku LED

Design, innowacyjność oraz wąska specjalizacja opraw to trzy trendy, które...

Zamknij