Pierwsze inteligentne osiedle

By admin
In AKTUALNOŚCI
Czerwiec 10, 2012
0 Comments
1032 Views

ndp048Rezydencja Pałacowa na warszawskim Wilanowie będzie pierwszym w Polsce całym osiedlem domów jednorodzinnych zarządzanych przy pomocy urządzeń marki Apple. Inteligentne osiedle będzie jedną z najdroższych inwestycji na warszawskim rynku nieruchomości. Tutaj ceny domów wahają się od 2,5 do 3 mln zł. Mimo to, jeszcze przed zakończeniem pierwszej fazy budowy sprzedano ponad 50% oferowanych domów.

W nowoczesnych budynkach automatyka jest powszechnie stosowana, w ciągu 10-15 lat stanie się standardem na rynku obiektów mieszkalnych. Inteligentny budynek integruje wszystkie instalacje wykorzystane w obiekcie. Tradycyjna instalacja elektryczna służy jedynie do dostarczenia energii do odbiorników. Automatyka natomiast pozwala na zarządzanie wszystkimi mediami w budynku, ponadto reaguje i podejmuje odpowiednie działania w razie różnych zdarzeń w otoczeniu. Najczęściej steruje się systemami: oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, napędu rolet, bram wjazdowych i garażowych, alarmowymi, wideodomofonowymi itd.
Producenci starają się, aby automatyka domowa była jak najprostsza w obsłudze, a systemy jak najmniej zauważalne. Działanie inteligentnego domu polega na zarządzaniu przez centralę systemu wieloma urządzeniami, np. czujnikami ruchu i temperatury. Dzięki najnowszym rozwiązaniom inteligentnym domem można zarządzać zdalnie, np. za pomocą smartfona lub tabletu. Inteligentne domy nowej generacji zdobywają zwolenników, ponieważ ich działanie odpowiada współczesnemu modelowi życia. Klienci wymagają, aby ich dom sam się sobą zajmował. Inteligentne budownictwo to również większe bezpieczeństwo obiektów. Dzięki czujnikom alarmującym o zagrożeniach system aktywuje odpowiednie zabezpieczenia w przypadku pożaru, burzy czy prób włamania.
Źródło: Puls Biznesu

0 0

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
Bez-nazwy-6
Szkło SunGuard PVGU z ogniwami fotowoltaicznymi

Energia uzyskiwana dzięki elektrowniom wiatrowym, dachowym kolektorom słonecznym i biopaliwom to...

Zamknij