Polska ekipa na DONG Energy Solar Challange

By admin
In PODSŁUCHANE
Czerwiec 10, 2012
0 Comments
547 Views

W lipcu br. ekipa Bartosza Puchowskiego wystartowała w najważniejszych europejskich regatach łodzi napędzanych energią słoneczną DONG Energy Solar Challange. Impreza odbywa się od 2004 r. roku na kanałach łączących 11 miast holenderskiego regionu Fryzjii, wcześniej pod nazwą Frisian Solar Challange. W tym roku grupa gdyńskich inżynierów wystąpiła w regatach pod szyldem Cree Yacht Solar Team w zupełnie nowej, jeszcze lżejszej łódce napędzanej, oczywiście, energią słoneczną. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce z czasem 15 godzin, 17 minut i 9 sekund (I miejsce, to czas 14,44,35). Do tej pory polska ekipa, podczas zawodów Frisian Solar Challange w Holandii;

  • w 2008 roku, jako Fiten Solar Team, wchodzili na podium cztery razy, po czterech z pięciu etapów trasy. Dało im to drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na 47 startujących załóg oraz nagrodę za innowacyjną konstrukcje łódki.
  • w 2010 r. jako Fiten Solar Team zajęli świetna 5 pozycję, co przyniosło im kolejną nominację do nagrody za innowacyjność. Ponadto w Brandenburgii w Solarboot Regatta 2011 zajęli pierwsze miejsce za najlepszy design oraz III miejsce w klasie A w regatach łodzi solarnych. Nagrodzona została również innowacyjność projektu. Oprzyrządowanie do produkcji łodzi wykonała Stocznia Ustka Sp. z o.o. W tych regatach Polskę reprezentował jeszcze jeden zespół i był nim Energa Solar z Politechniki Gdańskiej.
0 0

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
ES9541_Good-Design-Award-20132
Nagroda Good Design Award 2013 dla nowej drukarki OKI ES9541

ES9541 nowa drukarka OKI , będąca pierwszą na rynku drukarką...

Zamknij