Spokojny dom – jak wybrać ubezpieczenie domu od pożaru czy kradzieży?

By admin
In PORADY EKSPERTA
Czerwiec 6, 2018
0 Comments
608 Views

Ubezpieczenie nieruchomości nie jest obowiązkowe, jednakże jego posiadanie może okazać się niezwykle przydatne. Nikt bowiem nie jest w stanie przewidzieć czy przypadkiem nie stanie się coś złego, co spowoduje powstanie jakiegoś rodzaju szkody. W takiej sytuacji, posiadając polisę, można liczyć na pokrycie kosztów usunięcia szkód przez ubezpieczyciela. W jaki sposób najlepiej wybrać ubezpieczenie domu? Poniżej garść przydatnych informacji.

bed-1979270_1280

Co obejmuje zakres ubezpieczenia nieruchomości?

Każda polisa dla nieruchomości to ubezpieczenie domu od pożaru oraz innych zdarzeń losowych. Może to być na przykład uderzenie pioruna, wybuch, zalanie, silny wiatr, osunięcie się ziemi, uderzenie pojazdu czy też upadek statku powietrznego. Są to więc podstawowe zdarzenia, które mogą się przytrafić niezależnie od położenia danego budynku. To jednak nie wszystko, niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują również rozszerzenia polisy nieruchomości. Najlepszym tego przykładem jest TU Europa. Jest to między innymi ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, które obejmuje swoim zakresem nie tylko właściciela, ale także jego domowników. Możesz także wykupić ubezpieczenie ruchomości domowych od kradzieży z włamaniem, dewastacji i rabunku, ochronę szklanych elementów od stłuczenia Ubezpieczenie zawiera już w sobie pakiet assistance, który gwarantuje wsparcie fachowców w na przykład w razie uszkodzenia zamków przy okazji próby włamania do Twojego domu.

Czy tylko dom?

Polisy oferowane przez niektóre firmy ubezpieczeniowe zapewniają ochronę nie tylko dla domu, ale również chronią inne zabudowania znajdujące się w granicach działki. Mogą to być na przykład elementy ogrodzenia, garaż wolnostojący, a także inne budynki.

Gdzie można kupić ubezpieczenie nieruchomości?

Zakupu ubezpieczenia nieruchomości można dokonać na kilka sposobów. Najbardziej oczywistym jest wizyta w oddziale ubezpieczyciela lub za pośrednictwem agenta. Bardziej wygodne sposoby to kupno polisy za pośrednictwem infolinii lub strony internetowej, a także porównywarki, którą można znaleźć w sieci. Ta różnorodność możliwości powoduje, że każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

0 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
dwb037
Pewność na lata, czyli Pompy ciepła z najdłuższą gwarancją

Firma Glen Dimplex, światowy lider produkujący elektryczne urządzenia grzewcze wprowadziła...

Zamknij