Wentylator podłogowy, biurkowy, kolumnowy – jaki wentylator kupić do domu?

By admin
In PORADY EKSPERTA
Lipiec 18, 2019
0 Comments
669 Views

Gdy upał daje się we znaki, wiele osób szuka sposobów na ochłodzenie. Chociaż klimatyzator jest najlepszym urządzeniem do tego, by temperatura w domu lub w pracy była niższa, to nie zawsze jest możliwość jego zakupu i montażu. Z pomocą przychodzi więc wentylator. Do wyboru jest kilka jego rodzajów, więc podpowiadamy, jaki najlepiej kupić do domu.

czarny-wentylator

Wentylator sufitowy

Wentylator montowany pod sufitem dawniej był bardzo popularny. Jednak i dzisiaj jest chętnie montowany. Zwłaszcza w połączeniu z lampą. Taki wentylator ma duży rozstaw ramion, dzięki czemu świetnie sprawdza się do ochładzania zbyt nagrzanych pomieszczeń. Największą zaletą tego typu sprzętu jest to, że nie zajmuje miejsca na ziemi. Wentylator sufitowy może kosztować od 100 do nawet 3 000 zł, ceny porównasz na www.HomeBook.pl, więc w zależności od posiadanego budżetu, znajdziesz idealny dla siebie.

wentylator-sufitowy

Wentylator podłogowy

Wentylator podłogowy jest największym z dostępnych urządzeń. Ma teleskopową rurę i skrzydła o dużej rozpiętości, które ze względów bezpieczeństwa umieszczone są w stalowej obudowie z siatki. Z uwagi na spore rozmiary, jest w stanie efektywnie schłodzić nawet duże pomieszczenia, w których znajduje się kilka osób. Wentylator podłogowy najczęściej wyposażony jest w funkcję oscylacji. To opcja naprzemiennego ruchu głowicy w obie strony. To sprawia, że podmuch powietrza dochodzi w wiele miejsc. Dobrze, gdy można regulować położenie głowicy również w pionie. Wybierając wentylator podłogowy warto sprawdzić, jakiej długości ma przewód zasilający. Jeśli natrafi się na wentylator w niskiej cenie, nie ma co się na niego decydować, jeśli nie posiada regulacji siły nawiewu. Dobrze, gdy są przynajmniej 3 prędkości. Z udogodnień, jakie warto rozważyć, z pewnością jest pilot oraz timer.

wentylator-podlogowy

Wentylator biurkowy

Wentylatory biurkowe wyglądem przypominają modele podłogowe. Jednak nie mają teleskopowej rury, a najczęściej małe nóżki. Są to urządzenia niewielkich rozmiarów i lekkie. Niestety właśnie z tego powodu ich możliwości są znacznie mniejsze. Jednak na biurku się sprawdzają. Dobrze, by wentylator miał 3 tryby regulacji nawiewu, oscylację poziomą z blokadą i możliwość pochylenia głowicy. To sprzęt niedrogi, a stosunkowo skuteczny, więc warto na nie go postawić w biurze.

wentylator-stolowy

Wentylator kolumnowy

Najnowocześniejszą propozycją z wszystkich jest wentylator kolumnowy. To urządzenie, którego osią jest walec ze skrzydełkami, ale umieszczonymi w wąskiej obudowie, która osadzona jest na ruchomej podstawie. Jest to sprzęt dość drogi, ale nie tylko skuteczny, ale i stylowy. Wyglądem może przypominać głośnik wchodzący w skład kina domowego. To, co istotne w przypadku wentylatorów kolumnowych to fakt, że są one znacznie cichsze niż klasyczne. Poza tym – mają kompaktowe wymiary. W wentylatorach kolumnowych, tak jak w podłogowych można znaleźć oscylację, programowanie pilotem, timer, tryb nocny i inne praktyczne programy.

wentylator-kolumnowy

Jaki wentylator kupić do domu?

W zasadzie trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Każdy z wentylatorów warto kupić do domu. W klasycznym wnętrzu sprawdzi się sprzęt montowany pod sufitem. Nie ma bardziej uniwersalnego wentylatora niż stojący. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się urządzenie biurkowe, a w nowoczesnych salonach i w sypialniach – wentylator kolumnowy.

0 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
pe015
PENY POWER LED DLP-15

PENY POWER LED DLP-15 oprawa przeznaczona do wbudowania w strop...

Zamknij