Wymarz siebie z sieci

Co raz trafi do sieci internetowej, zostanie tam na zawsze. Nie zawsze tego chcemy. Coraz częściej mamy ochotę ograniczenia swojej obecności w sieci, w tym wymazania danych przechowywanych na portalach społecznościowych.

I co wtedy zrobić?
Oczywiście można spróbować ręcznego usuwania profili z serwisów społecznościowych, wykasować konta w komunikatorze, itp., lub zwrócić się do administratorów tych platform w celu uzyskania pomocy. Jednak oni niechętnie chcą z nami współpracować w tym zakresie, a opcje usunięcia kont dobrze zakamuflowali. Zanim więc spróbujemy je odkryć musimy przeczesać dziesiątki podstron. I wtedy nachodzi nas marzenie: „A gdyby tak istniało narzędzie, które w łatwy sposób pozwoli nam zniknąć z sieci?”

Wytrwałym marzenia się spełniają.
Okazuje się, że jest takie narzędzie, dzięki któremu można zniknąć z sieci. Nazywa się www.justdelete.me. Jest to nowa witryna, która zbiera bezpośrednie linki kierujące użytkownika od razu do miejsc, gdzie można usunąć konto z takich stron, jak: Facebook, Netflix (co nie jest takie łatwe, ponieważ bez współpracy z administratorem portalu, skasowane zostanie nasze konto, ale nie nasze dane…), Reddit, Flickr, Dropbox, Amazon, Ebay, Skype, PayPai, Hotmail oraz wielu innych. Dzięki witrynie, każdy może zniknąć z sieci, również i Ci mniej zaawansowani użytkownicy.
Źródło: Onet.pl