Zasilacz modułowy MEGA POWER +

tnc015

Ma wyjściowy współczynnik mocy równy 1 oraz moduły o mocy 25 kVA/kW

MEGA POWER+ to najwyższej jakości zasilacz modułowy, pracujący w technologii true on-line. Wszystkie elementy zasilacza umieszczone w szafie pozwalają na skonfigurowanie UPSa jako systemu w pełni redundancyjnego. Podstawowe elementy składowe zasilacza to moduły mocy, kontrolery systemowe, moduły bypassu statycznego i bloki dystrybucyjne. Modułowa konstrukcja tych zasilaczy to wyjątkowa gęstość mocy do 500 kVA to tylko 0,43m2 i waga 245kg. MEGA POWER+ może pracować w konfiguracji równoległej redundancyjnej N+1, N+2 itd.


Zasilacze wyposażone są w panele komunikacyjne wyświetlające komunikaty w języku polskim. MEGA POWER+ posiada kolorowy 7” ekran dotykowy umożliwiający pełną kontrolę nad zasilaczem oraz programowanie do zdalnego monitorowania i przeprowadzania autotestów zasilacza i baterii. Ponadto użytkownik może odczytać istotne parametry pracy zasilacza, parametry napięcia i częstotliwości wejściowej i wyjściowej, dostępny czas autonomii i historię zdarzeń. Uzupełnieniem panela komunikacyjnego jest oprogramowanie i adapter SNMP, umożliwiający zdalną komunikację z U PSem przez sieć LAN. Do każdego z zasilaczy przewidziany jest fabryczny adapter GSM do zdalnego monitoringu przez telefon komórkowy współpracujący ze wszystkimi operatorami telefonii komórkowej w Polsce.
Zasilacz MEGA POWER + to również troska o środowisko. Wysoka sprawność 96% to przede wszystkim mniejsze zużycie energii elektrycznej przez zasilacz UPS i zastosowanie mniejszych, a więc tańszych klimatyzatorów. Nowoczesne prostowniki oparte o tranzystory IGBT gwarantują również niską zawartość wyższych harmonicznych w prądzie wejściowym oraz wysoki współczynnik mocy PF=1, które korzystnie wpływają na współczynnik doboru agregatu prądotwórczego. Natomiast falownik charakteryzuje się znikomą zawartością zakłóceń typu RFI/ EMI o czym przekonali się nasi klienci, dla których zakłócenia stanowią największy problem (radio i telewizja).
W zasilaczach stosowane są standardowe baterie wykonane w technologii AGM lub żelowej o żywotności minimum 5 lat a na specjalne życzenie klienta również 12-15 lat. Typowe rozwiązanie to jedna bateria akumulatorów wspólna dla całego zasilacza, lecz dodatkowe zaciski w zasilaczu umożliwiają dołączenie kolejnych dodatkowych redundancyjnych zestawów baterii w celu zwiększenia bezpieczeństwa zasilanego systemu lub wydłużenia czasu podtrzymania.
W przypadku MEGA POWER + awarii może ulec wyłącznie jeden z modułów, w takim przypadku moduł nadmiarowy bezprzerwowo przejmuje jego obciążenie. W rzeczywistości jest tak, że większość użytkowników nie jest świadoma o zaistniałej awarii do momentu odczytania informacji z załączonego oprogramowania monitorującego. W przypadku klasycznych zasilaczy niestety następuje gwałtowne wyłącznie napięcia z U PSa i utrata wszystkich danych w komputerach.
Zastosowanie: Sieci LAN, Serwerownie, Data Center, Automatyka Przemysłowa, Procesy Przemysłowe, Szpitale, Kasy, Urządzenia Awaryjne, Ośrodki Telekomunikacyjne, E-Biznes.