Aby czarne było czarniejsze, a jasne jaśniejsze – poznaj Q8D od Samsunga

By admin
In PORADY EKSPERTA
Wrzesień 5, 2018
0 Comments
3755 Views

Koreański producent systematycznie rozwija linię telewizorów opartych o technologię kropek kwantowych. Sprawdźmy, czym nas zaskoczy tym razem!

Smart Tv Mockup with black screen hanging on the white wall in modern living room. 3d rendering

Telewizory premium – informacje wstępne

Samsung QLED Q8D to nowy model uzupełniający rodzinę telewizorów z Quantum Dots na 2018 rok. Oprócz niesamowitej jakości obrazu oferuje futurystyczny design, inteligentne funkcje (Smart TV 4K) oraz tryb Ambient, dzięki któremu ekran wtapia się w ścianę i nawet po wyłączeniu może wyświetlać spersonalizowane informacje (godzina, temperatura, newsy ze świata itp.).
Producent, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzył dwa warianty Q8D – w wersji 55- i 65-calowej. Dla miłośników mocnych kinowych wrażeń przewidziano zaprojektowanie wariantu 75-calowego.

Samsung Q8D – intensywne i głębokie kolory

Q8D to szczytowe osiągnięcie Samsunga – dowód na to, że za pomocą technologii można odwzorować każdą barwę i nadać obrazowi realistyczną głębię. Podobnie jak inne telewizory z rodziny QLED wyświetla kolory o niespotykanym poziomie natężenia, zapewniając przy tym najwyższy kontrast i szeroki zakres jasności.
Telewizory premium, z bezpośrednim tylnym podświetleniem matrycy, uwydatniają najdrobniejsze detale i pozwalają kontrolować ilość światła w określonych partiach obrazu. To właśnie podświetlenie odpowiada za przyciemnienie ciemnych obrazów i rozjaśnienie jasnych partii.
Na szczególną uwagę zasługuje antyrefleksyjna powłoka Ultra Black Elite, pokrywająca wyświetlacz i panel, która zmniejsza odbicia światła, maksymalizując poziom kontrastu.

Samsung – nowoczesne technologie w twoim domu

Dlaczego Smart TV 4K od Samsunga pozwalają cieszyć się tak realistycznym obrazem? Wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, m.in. Q Color, Q Contrast Plus i Q HDR 1500 powered by HDR 10+. Q8D oferuje rozdzielczość ekranu odpowiadającą najwyższym standardom 4K Ultra High-Deifinition. Kolory są wyraźne, nasycone i – co najważniejsze – nie tracą na jakości po dłuższym okresie użytkowania sprzętu.
Quantum Dots (kropki kwantowe) wytwarzane są z materiałów nieorganicznych, co oznacza, że wyświetlacz jest chroniony przed wypaleniem, a kolory i detale nie tracą wyrazistości po upływie dłuższego czasu.

Q8D jest wspomagany przez Q Engine, który odpowiada za analizę każdej wyświetlanej sceny i dobór odpowiedniej kolorystyki, kontrastu oraz poziomu oświetlenia. Uzyskanie tak imponującej jakości obrazu nie byłoby możliwe bez współpracy podzespołów i zastosowaniu nowoczesnej technologii.

Telewizory premium od Samsunga to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Budowa telewizora, jego bezramkowa konstrukcja i ograniczenie liczby detali do absolutnego minimum pozwoliło stworzyć sprzęt umożliwiający niezakłócony odbiór treści i całkowite wejście w świat ulubionych filmów, seriali czy muzyki. Jeżeli chcesz przekonać się, że oglądanie telewizji może być niezapomnianym przeżyciem, sprawdź możliwości, które daje technologia Quantum Dots od producenta Samsung.

0 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
Kolejna edycja Targów Energetics za nami

W dniach 18-20 listopada odbyła się w Lublinie kolejna siódma już edycja...

Zamknij