Chcesz być eko? Używaj żarówek LED!

By admin
In PORADY EKSPERTA
Styczeń 30, 2019
0 Comments
1126 Views

Żarówki LED (Light Emitting Diodes) zdobywają coraz szerszy krąg odbiorców i szturmem wdzierają się na rynek żarówek i oświetlenia do domów. Mają tyle zalet, że nawet ich wyższa cena nie zniechęca do wymiany tradycyjnych żarówek i świetlówek energooszczędnych na żarówki i lampki LED-owe. Dlaczego warto o nie pytać w sklepie z oświetleniem?

zarowki-led

Uniwersalne zastosowanie żarówek LED

Obecnie na rynku dostępne są silne żarówki oraz moduły LED, które znakomicie zastępują tradycyjne źródła światła nie tylko w domach, ale też na ulicy, w oświetlaniu architektury i budynków o wysokich stropach. Montuje się je na stadionach, mostach, w zakładach produkcyjnych, w magazynach i biurach.

Kupując oświetlenie LED możemy wybrać każdą barwę świecenia. Podstawowymi jest kolor biały, ale dostępne są także czerwony, zielony czy niebieski lub lekko żółty. Każdy klient, który przekonał się do zamiany tradycyjnej żarówki lub świetlówki na oświetlenie LED, znajdzie żarówkę idealną do swoich potrzeb w sklepie Elektrospark https://sklep.elektrospark.pl/oswietlenie-led,6166.html. Żarówki LED pasują bowiem do oświetlenie górnego, kinkietów, lampek biurkowych i do czytania. Oferta żarówek LEDowych obejmuje żarówki: klasyczne, świecowe, kuliste, liniowe, specjalne i reflektory.

Żywotność żarówek LED

Niewątpliwą zaletą oświetlenia LED jest żywotność diod. Szacuje się, że jedno oświetlenie LED może działać aż o 11 lat dłużej niż energooszczędna świetlówka. Częste włączanie i wyłączanie oświetlenia procesu starzenia się nie przyspiesza.Trwałość jest więc pierwszym elementem oszczędzania na wymianie żarówek zwykłych na ledowe. Ponadto ważna jest wydajność. Diody LED zużywają znacznie mniej energii elektrycznej, a aż 80 procent energii dostarczanej do żarówki przekształca się w światło, reszta w ciepło. W przypadku zwykłej żarówki ten współczynnik wynosi jedynie 5-10% i wyraźnie czujemy, że żarówka się nagrzewa. To też sprawia, że żarówki LED są bardziej bezpiecznym źródłem światła.

Bezpieczeństwo stosowania żarówek LED

Żarówki LED są też odporne na uderzenia czy temperaturę. Nie posiadają żarników, elementów szklanych, rtęci, obudowane są tworzywem sztucznym lub aluminium, nie są więc wrażliwe na wstrząsy, wibracje i są odporniejsze na niskie temperatury. Skoro oświetlenie LED jest bezpieczne dla osób, które je użytkują, bezpieczne jest także dla środowiska i nadaje się do recyklingu. Luminofor, czyli związek chemiczny odpowiedzialny za świecenie, nie jest szkodliwy dla środowiska w przeciwieństwie do toksycznej rtęci.

Czy oświetlenie LED ma wady?

Zalet oświetlenia LED jest tak dużo, że wydaje się, iż nie ma ono żadnych wad. Dla klientów problemem może być wyższa cena oświetlenia LEDowego, jednak zakup warto potraktować jak inwestycję w lepsze, energooszczędne i ekologiczne źródło światła. Nie dość, że żarówka przekształca energię w światło, a nie w ciepło, to jej żywotność jest wyższa o 10 lat w porównaniu z tradycyjną żarówką przy założeniu, że włączona jest przez 8h na dobę.

0 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
sunpower_main
Łap energię z klasą!

Nadszedł sezon grzewczy, a wraz z nim sprawdzian efektywności instalacji...

Zamknij