Latająca kamera Nixie zwycięzcą konkursu „Make It Wearable” Intela

By admin
In AKTUALNOŚCI
Styczeń 12, 2015
0 Comments
1310 Views

Twórcy urządzenia Nixie otrzymują główną nagrodę w wysokości 500.000 USD na wprowadzenie na rynek nowatorskiej technologii „wearable”. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymują odpowiednio 200.000 USD i 100.000 USD.

nx1-aaec311110c7d2d08b844d2860af,989,0,0,0

Projekt Nixie został zwycięzcą konkursu „Make It Wearable” Intela –  globalnej inicjatywy, którą Intel po razpierwszy przedstawił podczas targów CES 2014, jako sposób na inspirowanie nowych pomysłów, stymulowanie innowacji i rozwój technologii w nowych, ciekawych kierunkach. Konkurs przyciągnął wielu innowatorów, w tym studentów uczelni wyższych i uczniów szkół średnich, przedsiębiorców, inżynierów, technologów i wizjonerów, zachęcając ich do tworzenia wynalazków wykorzystujących platformę Intel Edison – komputer o wielkości znaczka pocztowego. Zwycięski projekt Nixie połączył wizjonerskie myślenie z wartością biznesową, proponując produkt, który może istotnie wpłynąć na życie ludzi i je ulepszyć. Nixie to latająca kamera, którą można nosić na nadgarstku. Zmieni ona sposób, w jaki ludzie robią zdjęcia i kręcą filmy podczas uprawiania sportu czy w innych sytuacjach. Twórcy urządzenia otrzymali główną nagrodę w wysokości 500.000 USD.

Drugie miejsce w konkursie „Make It Wearable” oraz nagroda w wysokości 200.000 USD przypadły firmie Open Bionics, która wytwarza tanie robotyczne protezy dłoni. Nadchodzący przełom w technologiach materiałów i drukowanie 3D będą kolejnymi krokami, które pozwolą na produkcję takich dłoni w cenie poniżej 100 USD, co umożliwi skuteczniejszą  pomoc krajom rozwijającym się na całym świecie.

0 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
ACTION rośnie…

Action S.A. z Warszawy, jeden z głównych dystrybutorów sprzętu IT,...

Zamknij