Tradycyjny czy bezworkowy?- Jaki odkurzacz wybrać do domu?

By admin
In WYBRANE
Styczeń 28, 2015
0 Comments
914 Views

Od tego, jaki rodzaj odkurzacza wybierzemy, zależy czy będziemy się mniej czy bardziej wysilać podczas sprzątania w przyszłości. W sklepach dostępne są różne rodzaje, począwszy od prostych, klasycznych odkurzaczy, poprzez bezworkowe, po bezprzewodowe, lekkie i poręczne. Znajdziemy także urządzenia, które oprócz odkurzania, piorą dywany oraz zasłony. Wybór jest duży, dlatego nim udamy się do sklepu, warto zdefiniować swoje potrzeby w tym obszarze, by wybrać właściwy sprzęt i później nie żałować.

142234947444243700

Wady i zalety poszczególnych rodzajów odkurzaczy
Tradycyjne, dobrze nam wszystkim znane odkurzacze, określane są mianem workowych. Są najpopularniejsze, prosto się je obsługuje i zazwyczaj są tanie. Stosowane w nich worki są jednorazowego użytku bądź też wielokrotnego. Wadą tego typu urządzeń jest konieczność ponoszenia wydatków związanych z wymianą worków, a także, gdy worek się zapełnia może spadać siła ssąca odkurzacza. Ponadto warto sprawdzić dostępność worków do konkretnego modelu, by później nie było z tym problemu. Coraz częściej kupowane są odkurzacze bezworkowe. Zamiast worka, w odkurzaczu umieszczono plastikowy pojemnik. Wykorzystywany jest system cyklonu, który wprowadza w szybki wirowy ruch zawartość pojemnika, odwirowując brud i kurz z obiegu powietrza oraz osadzając go na dnie. Pojemnik z łatwością opróżnimy i umyjemy. Odkurzacze bezworkowe są więc ekonomiczne, a także skutecznie pochłaniają pyły, alergeny i roztocza. Kolejnym rodzajem są odkurzacze bezprzewodowe. Ich niewątpliwą zaletą jest mobilność i brak plączących się pod nogami kabli, ponadto są lekkie i bardzo wygodne w użytkowaniu. Ich zaletą jest również cena. Polecane głównie do niewielkich powierzchni.

Przed zakupem sprawdź najważniejsze parametry
Siła uciągu określa siłę ssania zanieczyszczeń. Podawana w różnych jednostkach, często w watach. Wartości zaczynają się od 250 W. Im wyższa moc ssania, tym skuteczniej i łatwiej usuwa się włosy, sierść i inne zanieczyszczenia z dywanów. Wydajność odkurzacza określa moc silnika. Im wyższa moc, tym odkurzacz wydajniej pracuje, nie przegrzewa się. Kolejne parametry, na które warto zwrócić uwagę, to poziom hałasu oraz waga urządzenia. Mając cichy odkurzacz, możesz sprzątać późnym wieczorem czy wcześnie rano, bez obaw, że ktoś się zbudzi. Najcichsze odkurzacze cechuje poziom hałasu na poziomie 62 decybeli. Kupując odkurzacz, postaw również na dobre filtry, szczególnie, jeśli w domu mieszka alergik bądź dziecko. I na koniec sprawdź, co jest na wyposażeniu odkurzacza, bo często przydają się różne końcówki, by dotrzeć do miejsc trudnodostępnych.

Nie zapomnij zapytać o okres gwarancji, niektórzy producenci oferują dłuższą gwarancję niż dwa lata.

0 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
DSC04589
Polska reprezentacja na 124. Canton Fair w Chinach

W dniach 15–19 października 2018 roku odbędą się 124. Canton...

Zamknij