Uwiecznij ulotne chwile!

By admin
In WYBRANE
Grudzień 19, 2014
0 Comments
1254 Views

Jeśli lubimy uwieczniać ulotne chwile, wcześniej, czy później, pomyślimy o zakupie kamery cyfrowej. Jeśli pierwszy taki zakup mamy już za sobą, sprawa będzie prostsza, podobnie, jeśli mamy już doświadczenie w filmowaniu kamerą np. użyczoną od kogoś. Jednak, jeśli będzie to nasze pierwsze urządzenie, musimy zebrać jak najwięcej informacji, aby nasz zakup był udany.

141899492438368900

Oglądając kamery cyfrowe w sklepach szybko zauważymy, że różnią się one między sobą m.in. rodzajem nośnika pamięci. Są kamery nagrywające na kasety, na karty pamięci i na dysk twardy. Kasety nie są drogie, bo cena ich rozpoczyna się już od 10 zł. Są one dobrym wyborem dla osób, które mają dużo miejsca na dysku komputera, by móc zmagazynować nagrania. Kaseta pomieści ok. 1 godziny nagrania, natomiast karta pamięci o pojemności 32 GB ok. 3 godzin nagrań. Karta jednak jest droższa, jej cena to minimum 100 zł. Kamer z dyskiem twardym jest stosunkowo mniej na rynku, gdyż ich problemem jest ograniczona pojemność nośnika, którego nie można wymienić. Bardzo ważnym zagadnieniem jest matryca kamery. Panuje tutaj zasada, czym większa matryca, tym lepiej. Należy wybierać najmniejsze cyfry w oznaczeniach. Przy rozmiarach 1/3.6, 1/3, 1/1.8 najlepsza będzie matryca 1/1.8. Rozróżniamy matryce CCD i CMOS, obie mają swoje wady i zalety. I tak CCD wierniej odzwierciedlają obraz, mają wyższą czułość wizualną i dźwiękową. Z kolei CMOS pobierają mniej energii z baterii, przez co pracują dłużej, świetnie radzą sobie z obrazem w nocy, są szybsze niż CCD. Na rynku dostępne są kamery 3 CCD rejestrują one lepszy obraz poprzez rozszczepienie światła na trzy podstawowe kolory czerwony, zielony i niebieski. Jeśli mamy możliwość wybierzmy właśnie taką kamerę. Kluczową kwestią przy wyborze kamery cyfrowej jest obiektyw. Najczęściej produkowane są kamery 35 -1000 mm, co jest optymalnym rozwiązaniem, pozwalającym na filmowanie widoków bez przybliżania i na konieczne przybliżanie małych detali.

Wybór kamery nie jest tak skomplikowany, jakby się to mogło wydawać zupełnym laikom. Przypomnijmy sobie chwilę, gdy po raz pierwszy braliśmy aparat cyfrowy do ręki. Jego obsługo również początkowo nie była łatwa, jednak nauczyliśmy się jej w przeciągu kilku chwil. Podobnie będzie z kamerą!

0 0

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
fizyka1
Ciekawe źródła do nauki fizyki z domu (od Preply)

Fizyka to fascynująca nauka, której nie da się nie lubić,...

Zamknij