Aplikacyjny LED, inteligentne urządzenie domowe

By admin
In AKTUALNOŚCI
3 września, 2014
0 Comments
1642 Views

Według amerykańskich analityków z Parks Associates, rynek inteligentnych urządzeń domowych będzie się intensywnie rozwijać. Sprzedaż w ośmiu głównych kategoriach połączonych produktów domowych, w tym źródeł światła, termostatów, kamer wideo, wzrośnie dwukrotnie do 2018 roku, osiągając 25 milionów urządzeń wartych 3,5 miliarda dolarów.

Bez-nazwy-2

Inżynierowie z General Electric razem ze specjalistami z firmy Quirky stworzyli inteligentny system LINK oparty na technologii LED, który potrafi komunikować się z tabletem oraz smartfonem. W urządzeniu zainstalowany został chip, dzięki któremu LINK łączy się bezprzewodowo z Internetem i komunikuje z użytkownikiem poprzez mobilną aplikację WINK, stworzoną przez Quirky.

General Electric i Quirky planują wspólnie zaprojektować i stworzyć linię inteligentnych domowych urządzeń połączonych przez sieć internetową (styk czujników, baz danych, komunikacji), dzięki którym użytkownik będzie miał możliwość zdalnego sterowania przedmiotami. Wśród dotychczas wprowadzonych rozwiązań obu firm jest m.in.: LINK, reprezentująca segment oświetleniowy oraz klimatyzator AROS. Aplikacja WINK służy jako pilot, uczy się planu dnia użytkownika, odnajduje jego lokalizacje, informacje o pogodzie i wcześniejszym użytkowaniu inteligentnych urządzeń.

Według specjalistów General Electric, zdarza się, że wychodząc z domu do pracy, czy też jadąc na wakacje zapominamy wyłączyć światło i zużywamy niepotrzebnie energię. Będąc w posiadaniu oświetlenia LINK i technologii WINK, użytkownicy będą mogli wyłączyć oświetlenie w domu, niezależnie od miejsca, w którym przebywają. System można także dostosować do trybu kładzenia się spać i wstawania użytkownika.

Oświetlenie LINK zużywa do 80% mniej energii na oświetlenie niż konwencjonalne źródła światła. W USA jest już dostępne w trzech wariantach: wersji 60 W do opraw wolnostojących, jako wewnętrzne oświetlenie o szerokim strumieniu świetlnym do zastosowania, np. w jadalni czy salonie oraz jako oświetlenie punktowe do zastosowania wewnętrznego bądź zewnętrznego, w trosce o wzrost bezpieczeństwa użytkownika. Cena pojedynczego źródła światła LINK w przeliczeniu po aktualnym kursie walutowym wynosi około 45 złotych, co stawia ją na pierwszym miejscu pod względem atrakcyjności cenowej wśród analogicznych rozwiązań dostępnych na rynku. Korzystanie z technologii LINK jest możliwe po podłączeniu do koncentratora WINK (koszt po przeliczeniu około 160 złotych), który pozwala dodatkowo na zarządzanie kilkoma innymi urządzeniami domowymi, takimi jak: termostaty, drzwi garażowe, kamery ochronne.
W przypadku, gdyby użytkownik jest zainteresowany wyłącznie sterowaniem oświetleniem, będzie on mógł nabyć sam pakiet startowy General Electric LINK. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży w USA już na jesieni b.r. Ma zawierać dwa źródła\ światła LED 60 W w bańce A16 oraz nieduży koncentrator, który za pomocą technologii ZigBee będzie sterował oświetleniem.
Źródło: General Electric

Już zagłosowałeś!

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
wit092
Zaplanuj oświetlenie mieszkania…z głową!

Przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań, jak w łatwy sposób sprawić, by...

Zamknij