Bezpieczna praca pod napięciem z narzędziami Isotools

Bezpieczna praca pod napięciem z narzędziami Isotools

Bezpieczna praca pod napięciem z narzędziami Isotools

Narzędzia stosowane w codziennej pracy muszą charakteryzować się niezawodnością i wygodą użytkowania. Podczas czynności wykonywanych pod napięciem dodatkowy wymiar zyskuje również kwestia bezpieczeństwa. Wprowadzone na polski rynek przez firmę LŁ izolowane narzędzia marki Isotools to wyjątkowa propozycja, której szczególne zalety z zakresu bezpieczeństwa z pewnością docenią profesjonaliści z branży elektrycznej. Niemiecka firma Isotools już od ponad 20 lat dba o zapewnienie użytkownikom najwyższego poziomu ochrony. Produkty marki Isotools eksportowane są do 64 krajów świata, wyznaczając najwyższe standardy zabezpieczeń przed porażeniem prądem.

nozyk_isotools

Ergonomicznie i z pomysłem
Stosowana przez firmę Isotools izolacja nie tylko zabezpiecza użytkownika przed porażeniem prądem, ale również ostrzega przed nadmiernym zużyciem powłoki. Pierwsza, spodnia warstwa jest koloru żółtego, natomiast druga, zewnętrzna – czerwona. Jeśli uszkodzenie mechaniczne spowoduje, że widoczny stanie się kolor żółty, jest to sygnał do niezwłocznego wyeliminowania narzędzia ze wszystkich prac pod napięciem elektrycznym. Gładkie i elastyczne tworzywo sztuczne zastosowane do stworzenia izolacji eliminuje poślizg dłoni, jest przyjemne w dotyku i zapewnia dobre trzymanie przyrządów. Ergonomiczne i przemyślane konstrukcje pozwalają efektywnie wykorzystać wkładaną w pracę energię, a charakterystyczny, żywy czerwony kolor powoduje dodatkowo, że narzędzia są dobrze widoczne.

Solidnie przetestowane
Przed dopuszczeniem do użytku, sprzęt firmy Isotools poddawany jest surowym procedurom testowym zgodnym z wymagającą europejską normą EN60900. Określa ona, jakim próbom muszą być poddane narzędzia, aby zostały zakwalifikowane do pracy po napięciem 1000 V prądu zmiennego oraz 1500 V prądu stałego.

Podczas testów na przebicie narzędzie najpierw przetrzymuje się w wodzie przez 24 godziny, a potem przez 3 minuty przepuszcza przez nie prąd pod napięciem 10000 V. W ten sposób przyjęty zostaje aż 10-krotny margines bezpieczeństwa. Następnie sprzęt jest ogrzewany do temperatury 70 st. C, a po schłodzeniu do izolacji dociska się elektrodę z siłą 20 N przy napięciu 5000 V prądu zmiennego przez okres 3 minut.

Później narzędzie przez 168 godzin przetrzymuje się w temperaturze 70 st. C, po czym przez 3 minuty próbuje się zdjąć izolację z siłą 500 N w temperaturze pokojowej. Badanie odporności ogniowej polega z kolei na wystawieniu narzędzia na 10-sekundowe działanie otwartego płomienia, który nie powinien rozszerzać się dłużej niż 20 sekund i nie może osiągnąć większej wysokości niż 120 mm.

Żadne uszkodzenia nie mogą się pojawić także podczas testu na uderzenia powierzchni narzędzia, które przetrzymywane było przez 2 godziny w temperaturze -25 st. C. Na koniec narzędzie zanurza się w cieczy, przez którą przepuszczany jest prąd zmienny, ponownie o napięciu 10000 V. Po przejściu również tej próby, narzędzie dostaje zezwolenie do pracy pod napięciem 1000 V.

Bogata i wciąż rozszerzana paleta narzędzi marki Isotools, których dystrybucją na polski rynek zajmuje się firma LŁ, obejmuje izolowane nasadki i pensety, szczypce, piły i młotki. Uwagę elektryków i instalatorów zwrócą z pewnością specjalnie zaprojektowane modele nożyków o profilowanych ostrzach. Klucz nasadowy z praktyczną i wygodną rączką typu T jest z kolei idealnym przykładem połączenia bezpieczeństwa, ergonomii i wykończenia na najwyższym poziomie. Do narzędziowego niezbędnika warto dołączyć także klucze płaskie i oczkowe, w przygotowanej przez firmę LŁ ofercie dostępne w rozmiarach od 6 mm do 32 mm.

Projektanci firmy Isotools stawiają sobie za cel tworzenie maksymalnie bezpiecznych akcesoriów, wspierających w pracy najbardziej, ze szczególnym uwzględnieniem elektryków, elektromonterów i instalatorów. Produkowane w niemieckim Wuppertal narzędzia oprócz wysokiej klasy zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym charakteryzuje ergonomia oraz jakość i precyzja wykonania, stanowiące pewną gwarancję ich niezawodnego działania przez wiele lat. Nowość w ofercie firmy LŁ to idealna propozycja dla każdego, kto wykonując ryzykowne prace pod napięciem oczekuje od stosowanych narzędzi zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania na najwyższym poziomie.

  • Klucz płaski firmy Isotools nr IS200-6, rozmiar 6 mm, cena netto 44,53 zł
  • Klucz płaski firmy Isotools nr IS200-32, rozmiar 32 mm, cena netto 116,08 zł
  • Klucz oczkowy firmy Isotools nr IS210-6, rozmiar 6 mm, cena netto 58,77 zł
  • Klucz oczkowy firmy Isotools nr IS210-32, rozmiar 32 mm, cena netto 157, 52 zł
  • Klucz nasadowy z rączką typu T firmy Isotools nr IS341-8, rozmiar 8, długość 300 mm, cena netto 138,54 zł
  • Klucz nasadowy z rączką typu T firmy Isotools nr IS340-19, rozmiar 19, długość 200 mm, cena netto 121,48 zł
  • Nożyk firmy Isotools nr IS530, cena netto 84,69 zł
  • Nożyk firmy Isotools nr IS500, cena netto 34,31 zł
  • Nożyk firmy Isotools nr IS 520, cena netto 51,38 zł

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Narzędzia

Spawarka przyszłości – to spawarka ekologiczna

Spawarka przyszłości – to spawarka ekologiczna

5 lutego 2016
Kosy i podkaszarki kontra kosiarki – które urządzenia sprawdzą się lepiej?

Kosy i podkaszarki kontra kosiarki – które urządzenia sprawdzą się lepiej?

28 grudnia 2015
Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress

Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress

3 listopada 2015