BITNER wprowadził nowy kabel

By admin
In PORADY EKSPERTA
6 maja, 2014
0 Comments
1438 Views

Zakłady Kablowe BITNER nieustannie poszerzają zakres produkcyjny. Tym razem przedstawiła specjalny kabel BiT CP dedykowany do połączeń w układach ochrony katodowej, w szczególności służy do ochrony przed korozją elektrochemiczną konstrukcji metalowych, zbiorników, rurociągów, gazociągów, orurowań odwiertów studni głębinowych, kolektorów ściekowych, oczyszczalni ścieków i innych obiektów.

168-BiT_CP_Rys_big

Jego innowacyjność polega na zastosowaniu wyselekcjonowanych materiałów, pozwalających uzyskać wydłużoną żywotność wyrobu, potwierdzoną 30-letnią gwarancją producenta – parametry wyrobu poddawane są szczegółowej kontroli międzyoperacyjnej i poprodukcyjnej.

Dzięki zastosowaniu żył z czystej miedzi, zgodnie z normą: PN EN 60228 kl. 2, IEC 60228 kl.2, VDE 0295, izolacji z polietylenu usieciowanego XLPE o bardzo dobrych parametrach elektrycznych i wysokiej wytrzymałości mechanicznej zgodnie z normą IEC 60502-1, BS 5467. Powłoka kabla BiT CP została wykonana ze specjalnie wyselekcjonowanegomateriału odpornego na działanie promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych, odporna na rozprzestrzenianie płomienia zgodnie z normą PN EN 60332-1, IEC 60332-1, EN 50265. Kabel BiT CP dzięki izolacji i powłoce wykonanej ze specjalnych polimerów, może być stosowany bezpośrednio w ziemi, w wodzie, jest odporny na działanie promieniowania UV i rozprzestrzenianie płomienia. BiT CP spełnia wszystkie wymagania narzucone przez normę PN-EN 12954:2004 „ochrona katodowa konstrukcji metalowych w gruntach lub w wodach (…)” Posiada nadruk metryczny ułatwiający układanie i konfekcję na żądaną długość.

Już zagłosowałeś!

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
pe009
Ekstremalna innowacja Energizer

W październiku na rynku pojawiła się nowa seria akumulatorków firmy...

Zamknij