FORMUŁA E

Pierwsze elektryczne bolidy już trafiły do stajni wyścigowych Przygotowania do Mistrzostw FIA Formuły E, które rozpoczną się w połowie września (13.09.2014 r.) w Pekinie, nabierają tempa.

first-10-formula-e-race-cars-delivered-to-teams_100467014_l

Po okresie dopracowywania nastawów na torach wyścigowych, który przebiegał bez zakłóceń od stycznia 2014 roku, umożliwił zatwierdzenie przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych oraz sprawdzenie prawidłowego działania wszystkich elementów. Dziesięć egzemplarzy w 100% elektrycznych bolidów Spark-Renault SRT_01E zostało przekazanych w Donington (Wielka Brytania) dziesięciu stajniom, które zdecydowały się wziąć udział w tych mistrzostwach. W ten sposób Spark Racing i Renault dotrzymały terminu przygotowań do tego epokowego wydarzenia.

Jest to niemały wyczyn, ponieważ chodzi o pierwszy w 100% elektryczny, krótkoseryjny bolid na świecie o takich osiągach. To kolejny dowód entuzjazmu konstruktorów Renault Sport oraz doskonałego opanowania przez nich nowych technologii związanych z napędem elektrycznym. Dostrojenie i wyprodukowanie elektrycznego samochodu wyścigowego w tak krótkim czasie było dużym wyzwaniem. Współpraca z poszczególnymi partnerami przebiegała wyjątkowo dobrze, a wkład specjalistów z Spark Racing Technologies i Renault Sport okazał się decydujący przy opracowywaniu tego niezawodnego i jednocześnie bezpiecznego bolidu o tak wysokich osiągach.

Źródło: renaultpolska