Masz problem z wandalami? Chcesz ochronić swoją posesję przed złodziejami? Fotopułapka to niewielka kamera, która umożliwia dyskretne monitorowanie terenu. Sprawdź, czym charakteryzują się fotopułapki oraz do czego są wykorzystywane.
Fotopułapka – co to jest?
Fotopułapka (kamera leśna) to cyfrowe urządzenie nagrywające obraz, które zostało sprężone ze specjalnym czujnikiem ruchu. Urządzenie wykorzystywane jest głównie do monitoringu otwartych przestrzeni takich jak, np. parki czy lasy. Kamera leśna po zamontowaniu pozostaje w trybie uśpienia, aż do momentu, w którym wykryje ruch. Fotopułapki wyposażone są często w moduł GSM, dzięki któremu kamera w przypadku zarejestrowania ruchu wysyła wiadomość MMS na numer komórkowy czy adres e-mail użytkownika. Jest to bardzo pomocna opcja, która umożliwia szybką reakcję w razie zagrożenia np. złodzieja grasującego na terenie posesji.
Fotopułapka – odporna na każde warunki
Fotopułapka jest urządzeniem, które przystosowane jest do pracy w najcięższych warunkach. Urządzenie charakteryzuje się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak, m.in. mgła, wilgoć, opady deszczu, śniegu czy skrajne różnice temperatur. Kamera leśna wykorzystuje niewidoczne dla ludzkiego oka promieniowanie podczerwone, dzięki czemu z powodzeniem używana jest do obserwacji terenu zarówno w dzień, jak i w nocy.
Fotopułapka – zastosowanie
Ukryte kamery to urządzenia, które cieszą się dużą popularnością głównie wśród nadleśniczych. Coraz częściej znajdują zastosowanie również w innych jednostkach państwowych takich jak, np. Straż Miejska czy Policja. Fotopułapka przydaje się również do prywatnego użytku – przekonaj się, w jakich sytuacjach sprawdzi się ukryta kamera.
Obserwacja zwierząt
Najpopularniejszym zastosowaniem kamer leśnych jest obserwacja różnych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. Fotopułapka umożliwia ocenę populacji gatunków na obserwowanym terenie bez ryzyka spłoszenia zwierzęcia.
Ochrona przed złodziejami
Fotopułapka wykorzystywana jest często jako również jako monitoring posesji i terenu, w którym nie jest możliwe podłączenie kamery przemysłowej. Przykładem są działki budowlane czy posesje fabryk, na których zgromadzone są różne dobra np. materiały budowlane. Z powodu dobrego maskowania fotopułapka montowana jest na pobliskich drzewach – w razie próby kradzieży kamera w mgnieniu oka wyśle sygnał na podany numer lub adres e-mail. Jeżeli szukasz jakościowej fotopułapki, która uchroni Cię przed niechcianymi gośćmi na terenie swojej posesji, odwiedź stronę https://www.eltrox.pl/ – znajdziesz tam kamery leśne, które rejestrują obraz w wysokiej rozdzielczości.
Ochrona przed wandalami
Dzięki swojej dyskrecji fotopułapka jest łatwym sposobem na złapanie wandali, którzy niszczą prywatne mienie przez np. łamanie krzewów, wyrywanie kwiatów czy rysowanie i pisanie po drzwiach.
Monitoring parkingu
Wiele fotopułapek montowanych jest na drzewach w okolicach osiedlowych parkingów. Dzięki funkcji wideo kamera leśna w momencie stłuczki czy próby kradzieży auta ułatwi zlokalizowanie sprawcy.
Dowód na śmiecenie
Osoby, które posiadają niezagospodarowany grunt, często spotykają się z problemem śmiecenia na terenie ich posesji. W takich sytuacjach obowiązek wywozu śmieci spoczywa na właścicielu, który ponosi niepotrzebne koszty. Fotopułapka rozwiązuje problemy tego typu – zdjęcia i wideo to dowody, które pociągną osobę do odpowiedzialności oraz do posprzątania terenu.