Funkcjonalność OPTIDRIVE 360

Funkcjonalność OPTIDRIVE 360

Funkcjonalność OPTIDRIVE 360

W jaki sposób skutecznie poprawiać wyniki kierowców? Warto zwrócić na możliwości zapewniane przez najnowocześniejsze systemy monitorowania pojazdów i zarządzania flotami. Doskonałym przykładem jest – będąca częścią systemu WEEBFLEET marki TomTom Telematics – rozwiązanie OPTIDIVE 360. To kompleksowe podejście do poprawy stylu jazdy. Funkcjonalność pomaga zarówno kierowcom jak i menedżerom flot.

systemy-telematyczne

Co zyskuje kierowca?
Kierowca korzystający z systemu WEEBFLEET otrzymuje kompleksową informację umożliwiającą poprawę stylu jazdy. Komunikacja systemu z kierowcą podzielona jest na trzy etapy. Przed rozpoczęciem jazdy aplikacja przypomina kierowcy o najlepszych praktykach, dzięki czemu rozpoczynająca się podróż będzie bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna. Podczas jazdy kierowca otrzymuje informacje dotyczące stylu jazdy. Dzięki temu jest w stanie szybko reagować w przypadkach, gdy system wykryje zachowanie zabronione lub niepożądane. Dodatkowo aplikacja informuje kierowcę o sytuacji na drodze umożliwiając podejmowanie najlepszych decyzji z wyprzedzeniem. Ostatnim etapem komunikacji jest informacja zwrotna zapewniana przez system po zakończeniu podróży. Kierowca otrzymuje szczegółowy raport, w którym zawarte są najważniejsze wskaźniki monitorowane podczas jazdy. Informacja zwrotna zawiera również rekomendacje, dzięki którym możliwe jest wyciąganie wniosków i poprawa wyników w przyszłości.

Co zyskuje menedżer floty?
Funkcjonalność OPTIDRIVE 360 to także szereg narzędzi przydatnych w zarządzaniu pracą kierowców. Po pierwsze, menedżer floty może określać ważność poszczególnych wskaźników monitorowanych przez system, które pomogą kierowcy osiągnąć najbardziej pożądane rezultaty. Po drugie, otrzymywane w czasie rzeczywistym informacje pozwolą menagerowi na niezwłoczną reakcję, mającą na celu poprawę stylu jazdy pracownika. Dodatkowo dostarczane raporty mogą posłużyć jako materiał do okresowej oceny personelu i budowanie programów mających na celu poprawę osiąganych wyników.

Monitoring wskaźników

Funkcjonalność zaprojektowana jest jako rozwiązanie kompleksowe. Ta idea jest odzwierciedlona w ilości czynników analizowanych przez system i wskazówek przekazywanych kierowcy. Prowadzący pojazd otrzymuje informacje o wszystkich przypadkach przekraczania prędkości oraz
o niebezpiecznych manewrach takich jak gwałtowne przyspieszanie lub ostre hamowanie. Dzięki temu jest w stanie szybko zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

System wspiera też ekologiczną jazdę. Kierowca jest informowany o aktualnym i średnim zużyciu paliwa. Alerty zapobiegają zbyt długiej pracy silnika na biegu jałowym, ułatwiają utrzymywanie stałej prędkości, a także ułatwiają jazdę na optymalnym biegu. Jako że komunikaty trafiają do prowadzącego pojazd w czasie rzeczywistym, pozwalają na szybki powrót do ekologicznego
i ekonomicznego stylu jazdy.

OPTIDRIVE 360 to funkcjonalność, która ma szansę stać się doskonałym pomocnikiem menedżera
i kierowcy. Warto wypróbować jej możliwości.

Źródło: Webfleet – lokalizacja pojazdów

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Porady eksperta

Własna mini-elektrownia fotowoltaiczna

Własna mini-elektrownia fotowoltaiczna

21 marca 2022
iPhone 13 – czy warto kupić kultowy smartfon? Zalety i funkcjonalności telefonu

iPhone 13 – czy warto kupić kultowy smartfon? Zalety i funkcjonalności telefonu

23 grudnia 2021
Zadbaj o ogród jesienią

Zadbaj o ogród jesienią

5 listopada 2021