Jesienno – zimowa metamorfoza

Jesienno – zimowa metamorfoza

Jesienno – zimowa metamorfoza

Przełom jesienno-zimowy jest dobrym momentem na metamorfozę. Nie chodzi tu tylko o nową fryzurę, poprawę sylwetki, ale także zmiany w naszym otoczeniu – firmie czy domostwie. Wystrój wnętrza oraz jego oświetlenie pozwalają nam czuć się bezpiecznie i komfortowo. Ergonomiczny fotel przed biurkiem, odpowiednie oświetlenie nie męczą naszego ciała i oczu, zwiększając naszą efektywność. Wygodna kanapa przed telewizorem, sterowanie oświetleniem w całym domu z jednego pilota czy też nastrojowe animacje światła przynoszą relaks i odprężenie po ciężkim dniu.

eco

Zmiany w naszym życiu są ściśle związane z rozwojem społeczeństwa. Tak często do nich dochodzi, że na stałe wpisały się one w naszą codzienność. Jak powszechnie wiadomo ogromny wpływ na samopoczucie ma oświetlenie. Jego barwa, intensywność czy rozmieszczenie, w szczególny sposób oddziaływają na odbiór danej sytuacji czy przestrzeni. Jeżeli chcemy wprowadzić romantyczny nastrój w nasze wnętrza to przygaszamy światło, ustawiamy świece. Z kolei jeśli potrzebne jest miejsce do pracy zapalamy światło (najlepiej jasne), które rozświetli miejsce prowadzonych przez nas działań i pozwoli nam wykonać swoje zadanie bez zbędnego zmęczenia.

W ofercie firmy EcoEnergy znajdziemy szeroki wachlarz produktów, które pomogą nam przeprowadzić jesienno – zimową metamorfozę naszego oświetlenia, a co za tym idzie, wnętrz w naszym biurze i domu. Lampy LED oferowane przez tą firmę możemy dobierać odpowiednio do zagospodarowanej przestrzeni. Wśród trzech linii produktowych: Home Line, Standard Line i Decorative Line, każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz źródeł światła LED do wyboru mamy takie produkty jak: naświetlacze, wzmacniacze, sterowniki, akumulatory czy taśmy LED, którym chcielibyśmy poświęcić nieco więcej uwagi.

Przełom jesienno-zimowy jest dobrym momentem na metamorfozę. Nie chodzi tu tylko o nową fryzurę, poprawę sylwetki, ale także zmiany w naszym otoczeniu – firmie czy domostwie. Wystrój wnętrza oraz jego oświetlenie pozwalają nam czuć się bezpiecznie i komfortowo. Ergonomiczny fotel przed biurkiem, odpowiednie oświetlenie nie męczą naszego ciała i oczu, zwiększając naszą efektywność. Wygodna kanapa przed telewizorem, sterowanie oświetleniem w całym domu z jednego pilota czy też nastrojowe animacje światła przynoszą relaks i odprężenie po ciężkim dniu. Taśmy LED firmy EcoEnergy doskonale sprawdzają się w przemianie wnętrza, dobrze wkomponowując się w powierzchnie. Wyróżniamy wśród nich taśmy w kolorach biały ciepły, biały zimy, fioletowy, pomarańczowy, niebieski, żółty, zielony i RGB. Możemy je podzielić według wielkość diod 3528 lub 5050 oraz stopnia ochronności na IP 20, IP 63, IP 65 i IP 68. Diody SMD wykorzystane w taśmach EcoEnergy charakteryzują się wysoką wydajnością oraz żywotnością w przystępnej cenie. Jesienno – zimowy okres, który właśnie się rozpoczął sprzyja zmianom w naszych biurach i domach.

Coraz szybciej zapadający zmrok wymusza na nas wcześniejsze włączanie oświetlenia i wydłuża okres korzystania z niego. Tak więc gdzie możemy wykorzystać taśmy Led firmy EcoEnergy?
W oświetleniu przedpokoju lub na korytarzu biurowym. Można je umieścić w podłodze wykorzystując do tego wpuszczany profil LED, w którym w bardzo łatwy sposób wprowadza się taśmę następnie zabezpieczając ją kloszem. Tak oświetlona podłoga odmieni wygląd naszego pomieszczenia zwiększając poczucie bezpieczeństwa poprzez dobre oświetlenie powierzchni, po której się poruszamy. Do oświetlenia schodów zamieszczając taśmę bezpośrednio pod każdym stopniem. W tym przypadku możemy zamontować tam samą taśmę lub tak jak w poprzednim przykładzie umieszczoną w profilu. Należy przy tym pamiętać, że przez osadzenie taśmy w profilu możemy nadać jej odpowiedni kierunek świecenia (np. chcemy strumień światła skierować w dół).

Dodatkowo wykorzystując mleczną przesłonkę sprawimy, że światło to będzie bardziej rozproszone i delikatniejsze. Tak oświetlone schody dodatkowo można podłączyć pod czujnik ruchu dzięki czemu będą się one zapalać tylko w pożądanych momentach. Pozwoli nam to również na zmniejszenie kosztów energii na oświetlenie tej strefy.

Bardzo modnym miejscem wykorzystania taśm LED jest kuchnia. Zamieszcza się je pod półkami  wiszącymi lub stojącymi. Jeżeli blat roboczyjest dobrze oświetlony możemy pod szafkami umieścić taśmy RGB i w zależności od nastroju nadawać naszej kuchni inny charakter wykorzystując do tego różne kolory z palety barw RGB. Więcej na temat oświetlenia tej części domu znajdziecie Państwo w naszym artykule publikowanym  na łamach Magazynu ElektroTrendy nr 15 na stronach 66 i 67 pod tytułem „Oświetlenie kuchni ma znaczenie”.

Doskonałą przestrzenią w której śmiało możemy wykorzystać taśmy LED jest sypialnia. W tej części domu możemy zamieścić taśmę pod łóżkiem, lub za jego wezgłowiem, świetnie sprawdzi się również przy podwieszanym suficie. Musimy jedynie pamiętać, że w tej części domu światło powinno być niezbyt mocne i rozproszone aby nie rozbudzać nas jeśli zostanie zapalone w nocy. Decydując się na wykorzystanie taśmy LED RGB w sypialni możemy dodatkowo sterować kolorami, za pomocą pilota zmieniając intensywność danego koloru lub samą barwę.

Równie ciekawe efekty otrzymamy montując taśmę LED w łazience. Oczywiście przestrzeń nad lustrem, w którym się przeglądamy powinna być oświetlona światłem jasnym, ciepłym lub przypominającym barwę słoneczną. Dzięki temu kolor naszej skóry w odbiciu lustrzanym będzie najbliższy rzeczywistości. W miejscach oddalonych od lustra dobrze sprawdzi się taśma LED RGB. Jeżeli ustawimy zaprogramowany cykl zmiany kolorów, „relaks” z gorącej kąpieli będzie jeszcze większą przyjemnością. Dobierając taśmy do tego pomieszczenia musimy pamiętać, że jest ono bardzo wilgotne, w którym co chwilę używana jest woda dlatego montowane w nim taśmy muszą się charakteryzować wysokim stopniem ochronności IP 65 lub IP 68.

Miejsca – przykłady, które przytoczyliśmy to tylko początek możliwości jakie dają nam taśmy LED. Tak naprawdę to gdzie je zamontujemy i jaką metamorfozę zafundujemy naszemu oświetleniu i otoczeniu zależy od naszej inwencji. Coraz częściej wybieramy właśnie taki sposób oświetlania pomieszczeń nie tylko dlatego, że nastała epoka LED i taśmy w domu są na topie ale również z powodu niewielkich nakładów finansowych (nie tylko za energię elektryczną). Przy pomocy taśm możemy oświetlić dużą powierzchnię. My już zaczynamy naszą jesienno – zimową metamorfozę. Zacznij ją i Ty z firmą EcoEnergy.
Marta Misterowicz

Zobacz też

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

11 grudnia 2023
5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

12 września 2023
Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

12 września 2023
Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

12 września 2023
Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

12 września 2023

Inne z kategorii Porady eksperta

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

11 grudnia 2023
Kompleksowe wsparcie techniczne dla użytkowników produktów Apple

Kompleksowe wsparcie techniczne dla użytkowników produktów Apple

11 lipca 2023
Czujnik jakości powietrza w sypialni

Czujnik jakości powietrza w sypialni

15 grudnia 2022