Kamera termowizyjna to nie wszystko

Kamera termowizyjna to nie wszystko

Kamera termowizyjna to nie wszystko

Fluke SmartView® oprogramowanie do analizy Oprogramowanie SmartView® to rozbudowany, a zarazem prosty w obsłudze program do analizy obrazów w podczerwieni i tworzenia raportów. Oprogramowanie Fluke SmartView® jest dostarczane z każdą kamerą termowizyjną i każdym pirometrem graficznym firmy Fluke. Mobilna wersja oprogramowania – aplikacja SmartView Mobile® – dostępna jest bezpłatnie w App Store.

F-ti400-62a-600x402

Fluke SmartView® to modułowy zestaw narzędzi umożliwiający wprowadzanie adnotacji, oglądanie, optymalizację oraz analizowanie obrazów i filmów wideo zarejestrowanych w podczerwieni. Pozwala także na tworzenie w pełni profesjonalnych raportów za naciśnięciem przycisku lub po wykonaniu kilku prostych kroków. Oprogramowanie jest nie tylko łatwe w obsłudze dla klientów mających podstawowe wymagania, ale także oferuje wydajność niezbędną dla zaawansowanych użytkowników w celu szczegółowej analizy i tworzenia raportów. Fluke SmartView® pracuje w środowisku Microsoft® Windows™ 7/8. Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik po możliwościach, jakie oferuje Fluke SmartView®.

Wyświetlanie i optymalizowanie obrazów
Dostosuj obraz, aby najbardziej efektywnie przedstawiać problemy współpracownikom lub klientom.

 • Modyfikuj obrazy, korzystając z wszechstronnych narzędzi optymalizacji, w celu jasnego komunikowania problemów lub dostarczania dowodów, że usterki zostały usunięte.
 • Wykorzystaj opcje wyświetlania technologii IR-Fusion®, aby prezentować obrazy w sposób najbardziej efektywny: 99 Tryb AutoBlend™ – łącz w jedno częściowo przezroczyste obrazy w podczerwieni z widzialnymi obrazami w celu łatwej identyfikacji problemów.
 • Tryb zdjęcie w zdjęciu – twórz wyraźną ramkę wokół obrazu w podczerwieni w celu łatwej orientacji i odniesienia do interesujących obszarów.
 • Alarmy kolorów – izoluj problematyczne obszary w celu jednoznacznej identyfikacji usterek.

Analiza obrazu

Wykorzystuj znaczniki, graficzne narzędzia analizy oraz możliwości współpracy bezprzewodowej z modułami CNX, aby precyzyjnie charakteryzować wykryte problemy.

 • Określ poziom istotności i nadawaj priorytety usterkom wykrytym w czasie kontroli za pomocą znaczników w celu ilościowego określenia różnic w charakterystyce działania.
 • Szybciej rozwiązuj problemy i twórz bardziej szczegółowe raporty poprzez dodanie pomiarów CNX do obrazów termicznych.
 • Korzystaj z technologii 3D-IR™ do przeglądania obrazów z różnych perspektyw, określaj dodatkowe usterki i eliminuj fałszywe alarmy; w pełni wykorzystuj najlepsze narzędzie do analizy termowizyjnej.

Informuj o wynikach
Błyskawicznie udostępniaj wyniki kontroli poprzez wysyłanie obrazów lub raportów pocztą elektroniczną.

 • Planuj kolejne czynności lub zatwierdzaj wykonane prace.
 • W razie potrzeby proś o pomoc w analizie problemu.
 • Dostarczaj kompletne informacje dotyczące kontroli.
 • Ukończ zadanie, dostarczając raport klientowi lub managerowi za naciśnięciem jednego przycisku.

Aplikacja SmartView Mobile®
Aplikacja umożliwia współpracę kamer termowizyjnych z serii Fluke Ti100 oraz najnowszych – Fluke Ti200, Ti300 i Ti400 – z urządzeniami mobilnymi działającymi w systemie iOS. Można ją bezpłatnie pobrać z App Store. Pozwala na przesyłanie obrazów z kamery do urządzeń mobilnych, analizę i optymalizację obrazów i danych, tworzenie raportów na miejscu oraz udostępnianie ich klientom lub zarządowi w celu przyśpieszenia procesu podejmowania decyzji.

Dla użytkowników kamer termowizyjnych wartość raportów jest czynnikiem kluczowym, ponieważ spędzają oni średnio dwa razy więcej czasu za biurkiem niż w terenie. SmartView Mobile® pozwala wykonywać tę samą pracę co na komputerze stacjonarnym bez konieczności opuszczania miejsca pomiarów.

Po więcej informacji na temat oprogramowania Fluke SmartView® i jego możliwości zapraszamy na www.fluke.pl. Polecamy również prezentację wideo: assets.fluke.com/video-TI/smartview.html.

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Narzędzia

Spawarka przyszłości – to spawarka ekologiczna

Spawarka przyszłości – to spawarka ekologiczna

5 lutego 2016
Kosy i podkaszarki kontra kosiarki – które urządzenia sprawdzą się lepiej?

Kosy i podkaszarki kontra kosiarki – które urządzenia sprawdzą się lepiej?

28 grudnia 2015
Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress

Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress

3 listopada 2015