Kolejna edycja Targów Energetics za nami

W dniach 18-20 listopada odbyła się w Lublinie kolejna siódma już edycja Targów ENERGETICS branży energetycznej.

Na tegorocznych targach w Lublinie swoje produkty pokazało 140 firm z Polski i Europy. Ponad 30% firm, to byli nowi wystawcy. Podczas targów obywało się wiele seminariów. Targi Lublin we współpracy z Politechniką Lubelską zorganizowały szkolenie „Nauka, finanse i inwestycje w polskiej energetyce”, natomiast SEP seminarium „Energetyka Obywatelska”.

Jak co roku na targach pojawiło się wielu odwiedzających z całej Polski. Duża część z nich to uczniowie i studenci. Wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dla elektryków:

  • Rozwiązania do oplotowego mocowania przewodów elektroenergetycznych,
  • ELKO-BIS CAD program wspomagający projektowanie instalacji odgromowych,
  • Diagnostyka termowizyjna instalacji elektrycznych,
  • Oświetlenie i iluminacja obiektów.

Jak co roku odbywał się konkurs za produkt roku. Rozstrzygnięto go pierwszego dnia. Nagrodę otrzymała firma ELEKTROBUDOWA za rozdzielnicę WN-OPTIMA 145.

Wyróżnienia otrzymały firmy:
BEZPOL za produkt – dławik gaszący-regulowany-szczelinowy. Firma EUROTRONIC za obszarowy system oceny jakości energii wersja 2014. INSTYTUT TELE- i RADIOTECHNICZNY za rodzinę sterowników energetycznych 7 generacji z aplikacją ELF-2. Natomiast Puchar Prezesa Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej otrzymała firma ATLAS za system prefabrykowanych ekologicznych stanowisk transformatorów. Firma DACPOL otrzymała nagrodę za aranżację stoiska. Medal Prezesa SEP otrzymała firma ZPBE ENERGOPOMIAR – ELEKTRYKA za Miernik Niejednoczesności działania styków wyłącznika typ MND-26.

Kolejna edycja targów ENERGETICS została zaplanowana w dniach 17-19 listopada 2015 roku.