Kompleksowe zabezpieczenie firmy FADISPE

By admin
In PORADY EKSPERTA
10 października, 2014
0 Comments
1527 Views

Juan Cárceles, właściciel firmy FADISPE z hiszpańskiej Murcji to twórca urządzenia o nazwie Multiprotector JC. Jest to kompleksowe zabezpieczenie elektryczne w postaci jednolitego modułu do zabudowy, które wychodzi na przeciw potrzebom budynków mieszkalnych, biur czy fabryk zapobiegając konsekwencjom wynikającym z różnego typu awarii w dostawie energii elektrycznej.

12345v5

Pomysł na stworzenie zabezpieczeń elektrycznych powstał w czasie gdy Juan pracował w sektorze klimatyzacji i ubezpieczeń. Zauważył bowiem, że w sieciach energetycznych dochodzi do dużej ilości usterek. Ponadto zdał sobie sprawę, że na rynku hiszpańskim brakowało urządzeń, które rozwiązywałyby tego typu problemy. W związku z tym zdecydował się rozpocząć pracę nad ich stworzeniem. Pierwsze urządzenia JC zaprojektowane zostały w 2000 roku. Trzy lata później powstała firma CLC SL, która zajęła się ich komercjalizacją. Zabezpiecznia te chroniły sieć elektryczną przed spadkami napięcia i przepięciami, jednakże nie zapobiegały awariom powstałym z powodu innych usterek. I chociaż oferowały one możliwość udoskonalenia, to z uwagi na brak finansowania pomysł ten musiał poczekać, a firma CLC została rozwiązana.

Juan powrócił do swojej ideii kilka lat później, a impulsem stał się film dokumentalny o firmie ENDESA, która w tym czasie zaczęła wymagać instalowanie zabezpieczeń w sieciach elektrycznych. Przeanalizował rynek i stwierdził, że w ciągu 7 lat produkty tego typu nie awansowały w żaden sposób. Zdecydował się zatem wyjść na przód ze swoim rozwiązaniem. Kolejny raz rozpoczął poszukiwanie finansowania, ale żaden bank nie był zainteresowany udzieleniem kredytu. W końcu projekt sfinansował z własnych środków, a dzięki pomocy  Agencji Rozwoju Gospodarczego Murcji (Instituto de Fomento Region de Murcia) uzyskał międzynarodowy patent.

Firma FADISPE utworzona została w kwietniu 2012 roku i latem tego samego roku wprowadziła na hiszpański rynek Multiprotector JC. Konsekwencja siedmiu lat pracy przy udoskanalaniu urządzenia pozwoliła szybko, praktycznie w trzy miesiące, osiągnąć rentowność. Multiprotector JC jest produktem, który dzięki swojej innowacyjności zajął, do tej pory niezagospodarowaną, niszę rynkową.

W Hiszpanii za dystrybucję odpowiedzialny jest producent. Firma poszukuje także partnerów za granicą. Podpisała już umowy dystrybucyjne z firmami w Meksyku i Niemczech.

Multiprotector JC to w zależności od modelu jedno- lub trójfazowe zabezpieczenie, które działa w sposób kompleksowy, analizuje i w razie potrzeby przerywa przepływ prądu elektrycznego do momentu ustania awarii.

Dla przykładu model JC-X3 potrafi wykryć przepięcie, spadek napięcia, zmianę częstotliwości, awarię w fazie R,S,T i w przewodzie neutralnym a także awarię w synchronizacji fazy R,S,T. Urządzenie wskazuje fazę, której dotyczy awaria, wyposażone jest w pamięć, w której zapisuje dane na temat ostatniej usterki oraz sygnalizację LED, dzięki której identyfikuje się typ awarii.

Już zagłosowałeś!

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
KIGE – Powołano nową organizację branżową

Uczestnicy Konwencji Przemysłowo-Handlowych Firm BRANŻY ELEKTRYCZNEJ w dniu 11 czerwca...

Zamknij