LUMINA 2 – Nowocześnie prosta, tradycyjnie niezawodna

LUMINA 2 – Nowocześnie prosta, tradycyjnie niezawodna

LUMINA 2 – Nowocześnie prosta, tradycyjnie niezawodna

Nowoczesne projekty budynków wielomieszkaniowych, powierzchni biurowych segmentu budżetowego wymagają stosowania wysoce korzystnych dla inwestora rozwiązań ekonomicznych. Jednocześnie zastosowane mechanizmy gniazd i łączników muszą spełniać wymogi techniczne oraz jakościowe zapewniając tym samym odpowiedni standard estetyczny.

lumina24lumina21lumina23

Nowa seria osprzętu elektroinstalacyjnego LUMINA 2 stanowi odpowiedź firmy Hager na potrzeby współczesnego rynku wymagającego optymalnych rozwiązań ekonomicznych, gdzie atrakcyjność cenowa staje się najistotniejszym czynnikiem decydującym o zakupie.

Seria LUMINA 2 jest podtynkową, montowaną w standardowych puszkach O 60 mm serią osprzętu, która doskonale sprawdza się wszędzie tam gdzie oprócz korzystnej relacji jakości do ceny, standard wykończenia ma istotne znaczenie. Serię LUMINA 2 montować można w ramkach modułowych w kombinacji od 1 -, do 4- krotnych, dedykowanych do montażu pionowego lub poziomego w dwóch standardowych kolorach: białym lub kremowym.

Nowoczesny, uniwersalny, prosty design

Części zewnętrzne serii LUMINA 2, jak klawisze i ramki wykonane są z dobrej jakości tworzywa ABS i charakteryzują się wysokim stopniem połysku oraz łatwością utrzymania w czystości. Obłe, nowoczesne krawędzie ramek są synonimem obecnego trendu stosowanego m.in. w urządzeniach powszechnego użytku. Gniazda z uchylną pokrywą mają możliwość podwyższenia stopnia bryzgoszczelności do IP44 poprzez zastosowanie kołnierza uszczelniającego, co pozwala stosować je w środowiskach o podwyższonej wilgotności (np. łazienki, kuchnie).

lumina2

Tradycja zobowiązuje – jakość wykonania i niezawodność na długie lata

Tak jak to miało miejsce 20 lat temu – w pierwszej serii modułowej LUMINA firmy Polo, tak teraz podobnie – LUMINA 2 oferuje nową jakość i tradycyjną niezawodność działania. Podstawowe mechanizmy zostały wyposażone w rozwiązanie utrzymywania neutralnej pozycji łapek rozporowych bez stosowania kłopotliwych gumek ściągających. Ich konstrukcja zapewnia skuteczne zamocowanie osprzętu przy dokręceniu śrub montażowych, natomiast odkręcenie tych śrub powoduje samoczynne chowanie się łapek w obrys cokołu. Łatwy i trwały montaż wyrobów gwarantują przede wszystkim solidne stalowe ramki szkieletowe, które oprócz montażu konwencjonalnego mają możliwość mocowania od frontu mechanizmu za pomocą wkrętów do różnorodnych puszek montażowych.

Gniazda zasilające 230V AC o obciążalności do 16A dostępne są w wersji z zaciskami śrubowymi również w wykonaniu z przesłonami styków, gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania chroniąc przed włożeniem jakichkolwiek przedmiotów do otworów stykowych (ochrona dzieci przed porażeniem). W serii dostępne jest również gniazdo 2-krotne do ramek wielokrotnych, to bardzo korzystne ekonomicznie rozwiązanie dedykowane jest głównie dla budownictwa deweloperskiego oraz budynków mieszkalnych.

Mechanizm łącznika serii LUMINA 2 zapewnia możliwości łączeniowe prądu do wartości 10AX (obciążenie lampami fluorescencyjnymi i żarowymi); łączniki standardowo wyposażone są w zaciski bezśrubowe gwarantujące przyśpieszenie procesu montażu i łatwość podłączenia przewodów. Seria zapewnia możliwość stosowania klawiszy z różnymi symbolami oraz łączników w wersji z podświetleniem zapewniając wszechstronne zastosowanie.

Każdy z elementów serii LUMINA 2 pakowany jest w indywidualny worek, dzięki temu produkty zabezpieczone są w czasie transportu oraz podczas składowania na budowie.

lumina22

Komfort sterowania i funkcjonalność

Seria LUMINA 2 zapewnia pełną funkcjonalność oferując mechanizmy do kontroli systemów elektrycznych budynku takich jak: oświetlenie, żaluzje, markizy. System osprzętu LUMINA 2 obok podstawowych łączników instalacyjnych i gniazd zasilających, oferuje również: ściemniacze obrotowe, gniazda antenowe, teleinformatyczne (RJ45 5E, UTP) oraz łączniki z podświetleniem.

Gniazda antenowe RTV są dostępne w wersji nieprzelotowej oraz przelotowej. Gniazda nieprzelotowe służą do zakańczania instalacji antenowych indywidualnych lub instalacji o strukturze gwiaździstej (równoległej). Konstrukcja gniazda nieprzelotowego umożliwia zasilanie wzmacniacza antenowego poprzez kabel antenowy. Gniazda przelotowe przeznaczone są do stosowania w instalacjach przelotowych, przy których należy pamiętać o zastosowaniu na końcu gniazd zakończeniowych (z rezystorem).

Gniazda teleinformatyczne bazują na sprawdzonych, beznarzędziowych modułach RJ45 doskonale znanych elektroinstalatorom z serii Polo oraz Systo. Moduł charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją montażową z zatrzaskowymi klapkami, które pełnią jednocześnie funkcję klucza montażowego – w momencie zamykania automatycznie nacinają izolację przewodów. Gniazda RJ45 posiadają zabezpieczenie przed kurzem w postaci uchylnej, sprężynującej klapki. Szybkość przygotowania skrętki, ułożenia i wprowadzenia przewodów jest bezkonkurencyjna, a pewność montażu oraz połączeń jest potwierdzona ponad 5-letnią historią użytkowania na szeregu inwestycjach.

Więcej korzyści

  • Nowoczesny, estetyczny design. Ponadczasowe uniwersalne wzornictwo serii z myślą o szerokim spektrum odbiorców.
  • Wysokiej jakości mechanizmy łączników z samozaciskami. Mechanizm łącznika serii LUMINA 2 zapewnia możliwości łączeniowe prądu do wartości 10AX. Łączniki standardowo wyposażone są w zaciski bezśrubowe, zapewniając szybkość i łatwość montażu. Seria posiada certyfikat jakości wydane przez BBJ-SEP.
  • Trwała i solidna ramka montażowa. Ramka montażowa wykonana z blachy stalowej gwarantuje pewność montażu i nie ulega uszkodzeniom na nierównych powierzchniach.
  • Pewnie i szybko: Modułowa budowa serii LUMINA 2 w systemie ramek wielokrotnych zapewnia szybki i łatwy montaż osprzętu – profesjonalne rozwiązanie dla elektroinstalatorów.Dodatkowe zabezpieczenie. Każdy z elementów serii LUMINA 2 pakowany jest w indywidualny worek, dzięki czemu produkty zabezpieczone są w czasie transportu oraz podczas składowania na budowie.
  • Dodatkowe zabezpieczenie. Każdy z elementów serii LUMINA 2 pakowany jest w indywidualny worek, dzięki czemu produkty zabezpieczone są w czasie transportu oraz podczas składowania na budowie.

Dane techniczne:

  • Napięcie znamionowe: 250V~, 50/60Hz
  • Prąd znamionowy: 10AX* (obciążenie lampami fluorescencyjnymi i lampami żarowymi)
  • Przekroje zacisków: Samozaciski łączników – dla drutu min. 2×1 mm2; max. 2×2,5 mm2
  • Zaciski śrubowe gniazd – dla drutu max. 2×2,5 mm2
  • Gniazda zasilające zgodność z normą PN-IEC 60884-1:2006

Zobacz też

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

11 grudnia 2023
5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

12 września 2023
Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

12 września 2023
Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

12 września 2023
Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

12 września 2023

Inne z kategorii Wiedza i technika

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

5 czerwca 2023
Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

29 maja 2023