Nastrojowe oświetlenie wnętrz prywatnych

Nastrojowe oświetlenie wnętrz prywatnych

Nastrojowe oświetlenie wnętrz prywatnych

Budowa własnego domu lub zakup mieszkania to marzenie wielu z nas. Gdy już zostajemy właścicielami własnych „czterech ścian” przychodzi czas aby zaplanować wystrój wnętrz dla każdego pomieszczenia. Skupiamy uwagę na skomponowaniu barw ścian z umeblowaniem, podłogami , ozdobnymi dodatkami. Natomiast kwestię oświetlenia zostawiamy często niedopracowaną. Zastosowanie kilku lamp żeby oświetlić wnętrze niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem.

oswietlenie-salonu-(2)

Wybierając oświetlenie trzeba pamiętać o kilku aspektach dotyczących pomieszczenia:
– jego przeznaczenie: kuchnia, salon czy pokój dziecka, ważne jest dobranie adekwatnego światła,  które pozwoli na pracę, zabawę, odpoczynek,
– wielkość pomieszczenia,
– umeblowanie: oświetlenie szafek, blatów poza praktycznymi atutami jest atrakcyjnym dodatkiem,
– architektura pomieszczenia.

 
oswietlenie-sypialni-(2)

Oświetlając kuchnie możemy zastosować wiele różnych źródeł światła, które będą wykorzystywane w zależności od pory dnia czy sytuacji. Poza głównym oświetleniem, które będzie wykorzystywane do przygotowania posiłków, zadbajmy o światła w półkach , nad blatami, które ułatwią korzystanie z zasobów kuchni w nocy, kiedy pozostali domownicy śpią. Taśmy LED świetnie nadadzą się do tego celu. Przy okazji nie pobierają one wiele energii ( taśma LED w barwie białej zimnej pobiera ok 4,8W na 1mb) więc nie nadwyrężą mocno domowego budżetu.

Salon czy jadalnia często pełnią kilka ról w codziennym życiu. Są miejscem odpoczynku, pracy , spożywania posiłków , spotkań ze znajomymi. W tym przypadku ważne jest więc również oświetlenie przy którym będzie można w pełni korzystać z tego pomieszczenia. Taśmy LED ukryte pod transparentnym sufitem napinanym z nadrukiem dowolnego obrazu zapewnią odpowiednią ilość światła do pracy, posilania się . Dekoracyjne oświetlenie, które zapewni nastrój podczas romantycznego wieczoru , pomoże się zrelaksować i odprężyć ma znaczący wpływ na samopoczucie. Mgławice gwiazd, stworzone z zestawu oświetlenia światłowodowego, są unikalnym rozwiązaniem, które delikatnie mrugając biało niebieskim światłem nadają pomieszczeniu oryginalnego charakteru oraz pozytywnie oddziałują na przebywające w nim osoby.

oswietlenie-sypialni,

W przypadku łazienki, oświetlenie montowane jest w niemal każdej powierzchni. Oświetlenie LED lustra pomaga przy porannej toalecie, czy wykonaniu makijażu. Centralne oświetlenie sufitu zapewni swobodę ruchu. Również w tym przypadku sufity podświetlane są nowoczesnym rozwiązaniem, które poza stworzeniem niezwykłego efektu są rozwiązaniem praktycznym i energooszczędnym. Dekoracyjne punkty świetlne umieszczone w fugach, w płytkach, w kabinie prysznicowej dodają uroku i okraszają pomieszczenie łagodnym światłem. Kryształowe Gwiazdy ułożone na całym suficie bądź, przykładowo na kawałku sklepienia nad wanną czy jacuzzi poprawią wrażenia estetyczne oraz umilą czas spędzony na kąpieli po wyczerpującym dniu.

W sypialni potrzebne jest punktowe oświetlenie przy łóżku, w miejscu telewizora jeżeli jest ustawiony w pokoju oraz światło centralne. Oświetlenie np. taśmami LED obramowania telewizora bądź umieszczenie światła w jego tle dobrze oddziałuje na wzrok, szczególnie gdy oglądamy film przy zgaszonym świetle głównym. Odpoczynek umilą łagodnie mrugające gwiazdy Planetarium, stworzone ze światłowodów,  z których można ułożyć znaki zodiaku bliskich osób, bądź odwzorować układ gwiazd na niebie z ważnego dla nas dnia.

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Dom w budowie

Podłączanie płyty indukcyjnej krok po kroku

Podłączanie płyty indukcyjnej krok po kroku

25 marca 2019
Pompy ciepła alpha innotec z serii LWD

Pompy ciepła alpha innotec z serii LWD

5 sierpnia 2015
Najwyższa jakość czyszczenia w czterochloroetylenie

Najwyższa jakość czyszczenia w czterochloroetylenie

30 czerwca 2015