Nowe profesjonalne opalarki i dmuchawy gorącego powietrza

Nowe profesjonalne opalarki i dmuchawy gorącego powietrza

Nowe profesjonalne opalarki i dmuchawy gorącego powietrza

Firma Steinel wprowadziła na początku 2015 roku nową serię opalarek. Całkowicie nowa technologia, nowy design, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne to tylko niektóre zalety modeli oznaczonych symbolami HL i HG. Opalarki mogą być wykorzystywane do prac remontowych i budowlanych, w przemyśle oraz podczas majsterkowania. Rozwiązania firmy Steinel zostały wyposażone w nowe podzespoły, które pozwalają uzyskać jeszcze lepsze parametry i możliwości pracy.

Bez-nazwy-3

Gama produktów firmy jest niezwykle szeroka. Wśród opalarek profesjonalnych i półprofesjonalnych znajdują się modele przeznaczone do różnych zadań. Dodatkowe akcesoria wymienne pozwalają wykonywać czynności podczas remontu, drobnych prac naprawczych oraz pracy w warsztacie samochodowym. Firma oferuje opalarki manualne – HL1620 S, HL1920 E, HL2020 E, HG2120 E, HG2220 E, HG2420 E oraz te z wyświetlaczem LCD monitorującym obroty oraz temperaturę urządzenia – HG2320 LCD, HG2520 LCD, HG2620 LCD.

Wśród opalarek manualnych na szczególną uwagę zasługuje model HL1920 E. Moc urządzeniato 2000 W, co pozwala uzyskać temperaturę  do 600 °C i wydatek gorącego powietrza na poziomie do 500 l/min. Ustawienie odpowiedniej temperaturyumożliwia pokrętło. Opalarka ma niewielkie wymiary i waży zaledwie 1100 g. Żywotność silnika tego urządzenia wynosi aż 600 godzin i jest ona większa o 20% niż w modelu HL1910 E. Obudowa opalarki HL1920 E posiada hak do powieszenia oraz podstawkę umożliwiającą ustawienie narzędzia w pionie.

Długość przewodu zasilającego wynosi 2,20 m i pozwala na swobodną pracę nawet w miejscu oddalonym  od źródła prądu. Niezwykle przydatnymdodatkiem jest miernik temperatury HL Scan, który można zamontować w górnej części obudowy.

Warto podkreślić, że miernik ma osobne zasilanie (bateria). Podczas pracy urządzenie precyzyjnie wskazuje temperaturę materiału, który poddawany jest obróbce. Opalarka posiada dodatkowo zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także opcjonalnie filtr przeciwpyłowy. Opalarka HL1920 E dedykowana jest do montażu instalacji hydraulicznych, zgrzewania folii, lutowania rur czy usuwania starych powłok malarskich. Przydatna jest podczas zadań, gdzie potrzebny jest strumień gorącego powietrza. Potwierdzeniem wysokiej jakości i bezawaryjnej pracy nowego urządzenia jest 3-letnia gwarancja udzielana przez producenta bez względu na formę zakupu.

Specjalistyczne, profesjonalne opalarki z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym oraz precyzyjną regulacją temperatury pozwalają pracować w zakresie  od 50 °C nawet do 700 °C. Modele te zapewniająniezwykle precyzyjne, płynne sterowanie temperaturą z dokładnością do 10 °C. Opalarki wyposażone są w wysokowydajne silniki o mocy do 2300W, które pozwalają na pracę w różnych warunkach. Najbardziej zaawansowanym modelem jest opalarka HG2620 E LCD. Urządzenie to gwarantuje dokładne ustawienie temperatury pracy za pomocą intuicyjnego przycisku. Cyfrowe sterowanie umożliwia ustawienie temperatury w zakresie 50-700 °C.

Równie istotna jest regulacja przepływu powietrza od 150 do nawet 600 l/min. Opalarka ta posiada wbudowany filtr przeciwpyłowy, który umożliwia pracę w zakurzonych pomieszczeniach. Dodatkowe bezpieczeństwo podczas pracy gwarantuje rękaw wykonany ze stopów magnezowych. Bezszczotkowy silnik elektryczny, element grzejny i wszystkie pozostałe podzespoły, których moc wynosi 2300W odpowiadają z kolei za żywotność urządzenia i jego prawidłowe funkcjonowanie. Podobnie, jak w przypadku niektórych manualnych opalarek, tak i modele z wyświetlaczem LCD można doposażyć w profesjonalny miernik temperatury HL Scan, który pozwoli dokładnie określić temperaturę surowców podczas zgrzewania. Przydatne dodatki ułatwiającezgrzewanie różnych tworzyw to dysza płaska, redukcyjna lub zgrzewcza z prowadnicą. Ta ostatnia umożliwia łączenie tworzyw sztucznych za pomocą spoiwa. Opalarki z wyświetlaczem LCD również objęte są 3 letnią gwarancją producenta.

Narzędzia marki Steinel cechują innowacyjne, inteligentne rozwiązania konstrukcyjne oraz nowoczesne  wzornictwo. Opalarki HL1620 S, HL1920 E,HL2020 E, HG2120 E, HG2320 LCD, HG2520 LCD, HG2220 E, HG2420 E i HG2620 E LCD to urządzenia,  których nie może zabraknąć w profesjonalnychwarsztatach samochodowych, walizkach ekip  remontowo-naprawczych, czy też szafce domowychmajsterkowiczów. Sprzęt ten cechują doskonałe parametry pracy, wysoka wydajność, ale także łatwość i bezpieczeństwo użytkowania.

Źródło i zdjęcia: Steinel, LŁ

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Narzędzia

Spawarka przyszłości – to spawarka ekologiczna

Spawarka przyszłości – to spawarka ekologiczna

5 lutego 2016
Kosy i podkaszarki kontra kosiarki – które urządzenia sprawdzą się lepiej?

Kosy i podkaszarki kontra kosiarki – które urządzenia sprawdzą się lepiej?

28 grudnia 2015
Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress

Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress

3 listopada 2015