Nowoczesna Dystrybucja

Nowoczesna Dystrybucja

Nowoczesna Dystrybucja

ABC Data S.A. jest jednym z liderów rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz jedynym podmiotem działającym bezpośrednio w siedmiu państwach Europy Środkowej i Wschodniej (należących do UE).

abcdata

Firma od ponad 20 lat oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie i elektronikę użytkową. ABC Data dysponuje największą na rynku ofertą ponad 56 tysięcy produktów ponad 300 renomowanych dostawców. W czerwcu 2011 r. ABC Data S.A. rozpoczęła sprzedaż produktów pod własną marką Colorovo. Pod tą marką Spółka oferuje obecnie ponad 400 produktów we wszystkich krajach, w których działa. W latach 2009-2011 firma corocznie nagradzana była przez EMEA Channel Academy tytułem najlepszego dystrybutora IT w regionie CEE.

ABC Data to nowoczesny dystrybutor wychodzący poza tradycyjne ramy biznesu i wykorzystujący zaawansowane rozwiązania w zakresie zamówień i logistyki. Obecnie ponad 90 procent zleceń realizowanych  jest online poprzez system InterLink, autorską i uznanąna rynku internetową platformę sprzedaży oraz obsługi klientów. Rozmieszczenie magazynów w Warszawie i Sosnowcu pozwala firmie na zapewnienie dostaw w standardzie 24-godzinnym w regionie całej Europy Środkowo-Wschodniej.

ABC Data to dynamiczny rozwój – obecnie oferuje swoim dostawcom o wiele więcej niż standardową dystrybucję. Na bazie pojedynczych produktów z naszej oferty tworzymy kompleksowe rozwiązania IT. Wartością dodaną, stanowiącą przewagę konkurencyjną ABC Data,  jest stałe poszerzanie działalności o usługi związane z logistyką,oraz wsparcie partnerów w zakresie tworzenia i realizacji komplementarnych strategii marketingowych. ABC DATA to ciągły rozwój i poszerzanie swojej oferty produktowej. Rynek IT jest bardzo wymagający, a rodzime firmy, które odniosły na nim sukces są w stanie wywalczyć sobie pozycję regionalnych liderów. Przykładem jest ABC Data, która na wszystkich rynkach, na których  działa, wykorzystuje sprawdzony i efektywny modeldystrybucji. Firma pełni rolę pośrednika pomiędzy producentem a resellerem, którego zadaniem jest dostarczanie produktów klientom końcowym. Sukces w dystrybucji IT  wymaga dużej elastyczności, jeśli chodzi o kształtowanieoferty, zarządzanie portfolio produktów i poszerzanie kanałów sprzedaży – stąd płynne wprowadzenie do portfolio produktów oświetleniowych w technologii półprzewodnikowej LED. Dążąc do jak najpełniejszej oferty satysfakcjonującej klienta, ABC DATA rozpoczęła kooperację z firmami, mogącymi zapewnić kompletną ofertę.

Najważniejsze marki produktów oświetleniowych, dystrybuowane przez ABC DATA to:

Marka, której nie trzeba przedstawiać. To firma z ponad stuletnim doświadczeniem. Źródła światła i systemy oświetleniowe producenta pozwalają zobaczyć rzeczy z ich lepszej strony gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Jako firma działająca na globalnych rynkach, angażuje się w realizowanie założeń polityki odpowiedzialnego i ekologicznego biznesu, a także w sponsorowanie sztuki, kultury i sportu na całym świecie.

Osram to największa oferta produktów typu LED „retrofit” wśród topowych marek, produkty Auto Motive, oprawy profesjonalne i konsumenckie, żarówki halogenowe i tradycyjne żarowe, świetlówki kompaktowe, liniowe i niezintegrowane, moduły LED, systemy sterowania LED jak i najbogatsza na rynku oferta osprzętu oświetleniowego.

Energetic Lighting to marka własna, której właścicielem jest firma Xiamen YANKON Energetic Lighting Co. Ltd.. Firma ta będąca na rynku oświetleniowym od ponad 40 lat, notowana na Szanghajskiej giełdzie papierów wartościowych, posiada w swojej ofercie ponad osiem tysięcy produktów samych „retrofitów” będących w ciągłej produkcji. YANKON zajmuje się także produkcją na zasadzie OEM produktów dla ogólnoświatowych marek oświetleniowych. Firma jest liderem i innowatorem rozwiązań oświetleniowych. Na wzmiankę zasługuje fakt, iż to właśnie YANKON wprowadził, jako pierwszy Chiński producent zamiennik 60W „ledówki” o szerokim kącie świecenia do seryjnej produkcji. Produkty Energetic to najwyższa, jakość w przystępnej cenie.

ADATA to firma, która jest świetnie znana na rynku IT. Ta pochodząca z Tajwanu firma jest od wielu lat, niekwestionowany liderem, jeżeli chodzi o takie produkty jak Dyski SSD, pamięci USB i flash, przenośne dyski i wiele innych produktów. Produkty charakteryzują się znakomita, jakością i uznaniem konsumentów, nic, więc dziwnego, iż ich produkty oświetleniowe tak szybko wyrobiły sobie zasłużoną renomę. Mając na uwadze branżę produktową, z jakiej pochodzi A-data oraz ich innowacyjność i podejście do biznesu, możemy się spodziewać się wielu przełomów technologicznych i designerskich, jeśli chodzi o produkty oświetleniowe. Dzięki amerykańskiemu serwisowi KICKSTARTER, który umożliwia zgłoszenie ciekawych, często przełomowych projektów w celu pozyskania sponsorów – powstał innowacyjny produkt pod marką Tabü.

Produkty z linii Lümen marki Tabü to inwokacyjność w najczystszej postaci. Już dziś za pomocą smartfona z zainstalowaną darmową aplikacją możemy regulować temperaturę barwową, natężenie strumienia światła oraz długość fali, a co za tym idzie wybierać z 16 tysięcy kolorów, jakie będą oświetlały na pomieszczenie. Urządzenie posiada wile dodatkowych wbudowanych trybów pracy i działania a wyglądem nie różni się niczym od tradycyjnej żarówki. Produkty te są synonimem nowego trendu inteligentnych żarówek (smartbulbs), który powoli zdobywa uznanie konsumentów.

LEDBULL i WATTLED to marki stosunkowo nowe na rynku, jednakże z pewnością wywołają burzę wśród konsumentów produktów oświetleniowych. Produkty tych marek charakteryzują się atrakcyjną ceną jak i wyszukanymi rozwiązaniami technicznymi. LEDBULL to żarówki typu „filament” odwzorowujące żarówki konwencjonalne w stopniu niemal identycznym, a także wiele innych produktówspełniających najśmielsze wymagania klientów. WATLED to z kolei siostrzana marka uzupełniająca ofertę LEDBULL, o wszystko, co potrzebne do prawidłowego działania i kontroli rozwiązań oświetleniowych,poprzez zasilanie aż do inteligentnych instalacji obsługujących standardy DMX czy DALI.

Obie marki łączy elastyczność w aplikowaniu nowych trendów rynkowych jak i tworzeniu innowacyjnych funkcjonalnychrozwiązań zastępujących z powodzeniem produkty najbardziej znanych producentów, specjalistów w danych dziedzinach produktowych. Wszystkie produkty dystrybuowane przez ABC DATA spełniają wymogi wszelkich wymaganych norm EU, a także krajów poza obszarem Unii Europejskiej. Oferta charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem produktowym, zawiera wiele niespotykanych nigdzie indziej produktów i rozwiązań.

Zobacz też

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

11 grudnia 2023
5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

12 września 2023
Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

12 września 2023
Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

12 września 2023
Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

12 września 2023

Inne z kategorii Wiedza i technika

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

5 czerwca 2023
Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

29 maja 2023