Coraz częściej miejsce tradycyjnych brodzików lub wanien zastępują systemy odwodnień liniowych lub punktowych. Współczesne projekty łazienek na pierwszym miejscu stawiają bowiem funkcjonalność, która – dzięki dostępnym na rynku innowacyjnym rozwiązaniom instalacyjnym – idzie w parze z wysoką estetyką wykonania. Poniżej więcej o tym, dlaczego nowoczesne systemy odprowadzania wody w przestrzeni łazienkowej zrewolucjonizowały architekturę domowych salonów kąpielowych.
Dostępne na rynku modułowe systemy odwodnień pozwalają na stworzenie instalacji dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Idealnie zlicowane z powierzchnią podłogi odwodnienia liniowe i punktowe umożliwiają zaaranżowanie salonu kąpielowego pozbawionego niebezpiecznych progów i nierówności podłoża. Warto o tym pamiętać zwłaszcza, jeśli wśród domowników są małe dzieci, osoby ograniczone ruchowo lub w podeszłym wieku.
Odwodnienia liniowe i punktowe znoszą nie tylko takie ograniczenia. W zapomnienie odchodzi bowiem standardowy podział na tzw. „strefę mokrą” i „strefę suchą”.
Dzięki dużej przepustowości i odpowiednim spadkom odwodnienia liniowe i punktowe na bieżąco odprowadzają wodę. Warto również podkreślić, że niekwestionowaną zaletą modułowych systemów odwodnień jest możliwość wymiany i osobnego zakupu ich poszczególnych części. Dzięki temu dobierzemy indywidualny typ instalacji odwadniającej, która sprawi, że łazienka będzie prezentować się efektownie, a zamontowany w niej system działać będzie bez zarzutu. Szeroki wachlarz możliwości zestawiania ze sobą wzajemnie dopełniających się elementów instalacji oraz przemyślane rozwiązania konstrukcyjne to jednak nie jedyne zalety nowoczesnych odwodnień oferowanych przez firmę TECE, która jako jeden z bardziej znanych na rynku producentów odwodnień i wpustów podłogowych, równie dużą wagę, co do użyteczności produktów, przywiązuje do estetyki.
Całość instalacji umieszczona jest pod posadzką, jedynym widocznym elementem systemu są więc ruszty ozdobne wykonane z najwyższej jakości stali szlachetnej lub szkła. Odwodnienie przestaje zatem pełnić rolę funkcjonalnego rozwiązania instalacyjnego, ale staje się też istotnym elementem dekoracji. W zależności od projektu i dominującego we wnętrzu materiału, dekor może być wykonany ze szkła, stali lub kamienia. Różnorodność dostępnych wzorów sprawia, że zastosowany w przestrzeni prysznicowej dekor prezentować się będzie elegancko i stylowo. Taki zabieg aranżacyjny z pewnością zaakcentuje przestrzenność pomieszczenia. Warto o tym pamiętać zwłaszcza przy projektowaniu niewielkich pod względem metrażu łazienek i salonów kąpielowych.
Innowacyjne rozwiązania ułatwiają zarówno efektywne odprowadzanie wody, gwarantują szczelność instalacji, jak i staną się istotnym elementem dekoracji przestrzeni prysznicowej.