Ograniczniki przepięć

Ograniczniki przepięć

Ograniczniki przepięć

Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta firma SICHER ELECTRIC sukcesywnie rozszerza swoją ofertę na rynek polski w zakresie aparatury niskich napięć w oparciu o wejście we współpracę z europejskim producentem, który swoją tradycją w zakresie produkcji tych aparatów sięga początków lat 80-tych.

sicher

Aparaty dostępne są w wersjach jednobiegunowych oraz wielobiegunowych w typach, B+C i C. Głównymi rynkami zbytu są: Słowenia, Polska, Rosja, Ukraina. Wiele lat doświadczeń oraz inwestycje kierunkowane w rozwój technologii ich produkcji zapewniają dostarczanie tych aparatów na rynki europejskie w najwyższej światowej jakości.

Ograniczniki przepięć w wersji jednobiegunowej znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w 1-fazowych systemach sieciowych jak i również w systemach 3-fazowych. To drugie rozwiązanie wiąże się z koniecznością okablowania wszystkich elementów natomiast za korzystne uważane jest zapewnienie logistycznej elastyczności i utrzymywanie stanów magazynowych tylko jednego rodzaju produktu.

Ograniczniki przepięć w wersji wielobiegunowej znajdują swoje zastosowanie w systemach 1-fazowych (2-modułowe) oraz 3-fazowych (3- i 4- modułowe). Obecnie na ofertę marki SICHER ELECTRIC składają się ochronniki przepięć grupy B, C oraz B+C. W planie jest wprowadzenie ograniczników nowoczesnych, zminiaturyzowanych typu A oraz ogranicznika przepięć dla fotowoltaiki.

Ochronniki posiadają wymienne wkładki warystorowe. Dostępne wersje: 1P, 1P+N, 2P, 3P, 3P+N dla sieci TN-S, TN-C, IT oraz wersja 3P+NPE z iskiernikiem do zabezpieczenia toru NPE dla sieci TT. W celu spełnienia swojego zadania w postaci ochrony instalacji niskiego napięcia, po pierwsze należy zwrócić uwagę aby ich montaż odbywał się w rozdzielnicach głównych budynku. Ochronniki przepięć spełniają swoje wymagania zgodnie z normą IEC 62305. Ochronniki marki Sicher Electric posiadają modułową obudowę dostosowaną do montażu na szynie TH 35 mm oraz możliwość podłączenia przewodów w zakresie od 1,5 mm² do 25 mm² dla linek, oraz 35 mm² dla drutów i przewodów wielodrutowych.

sicher02

Ochronniki OCH zapewniają wysoki stopień ochrony napięciowej i prądowej. Warystory ZnO oraz system Thermo Dynamic Control zapewniają ich wysoką jakość oraz pewność zadziałania. Do produkcji ochronników używane są tylko warystory renomowanych producentów. Procedura przygotowania warystorów odbywa się w firmie Reflow. W procesie produkcyjnym stosowana jest pasta lutownicza INTERFLUX, Sn 4% Ag i japoński epoxy (Pelnox). Proces zgrzewania ultradzwiękowego odbywa się na maszynach formy Branson. W procesie produkcyjnym należy nadmienić, że sposób montażu warystora polega na jego »nurkowaniu« w żywicy epoksydowej, a nie »podlewaniu« jak to się odbywa u innych producetów, co ma decydujący wpływ na jakość działania ochronnika.

Aparaty posiadają okno rewizyjne, które zmienia się z koloru zielonego na czerwony w przypadku zadziałania aparatu i konieczności wymiany jego wkładki.

sicher03

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Wiedza i technika

Innowacja krokiem w przyszłość

Innowacja krokiem w przyszłość

26 listopada 2015
Błysk inteligencji

Błysk inteligencji

3 listopada 2015
Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

3 listopada 2015