Ograniczniki przepięć

Ograniczniki przepięć

Ograniczniki przepięć

Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta firma SICHER ELECTRIC sukcesywnie rozszerza swoją ofertę na rynek polski w zakresie aparatury niskich napięć w oparciu o wejście we współpracę z europejskim producentem, który swoją tradycją w zakresie produkcji tych aparatów sięga początków lat 80-tych.. Tym produktem są ograniczniki przepięć. Aparaty są dostępne w wersjach jednobiegunowych oraz wielobiegunowych w typach, B+C i C.Głównymi rynkami zbytu są: Słowenia, Polska, Rosja, Ukraina. Wiele lat doświadczeń oraz inwestycję kierunkowane w rozwój technologii ich produkcji zapewnia dostarczanie tych aparatów na rynki europejskie w najwyższej światowej jakości.

Bez-nazwy-1

Ograniczniki przepięć w wersji jednobiegunowej znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w 1-fazowych systemach sieciowych jak i również w systemach 3-fazowych. To drugie rozwiązanie wiąże się z koniecznością okablowania wszystkich elementów natomiast jego korzyścią jest zapewnienie logistycznej elastyczności i utrzymywania stanów magazynowych tylko jednego rodzaju produktu. Ograniczniki przepięć w wersji wielobiegunowej znajdują swoje zastosowanie w systemach 1-fazowych (2-modułowe) oraz 3-fazowych (3- i 4- modułowe).

Obecnie na ofertę marki SICHER ELECTRIC składają się ochronniki przepięć grupy B, C oraz B+C. W planie jest wprowadzenie ograniczników nowoczesnych, zminiaturyzowanych typu A orazgranicznika przepięć dla fotowoltaiki.

Ochronniki posiadają wymienne wkładki warystorowe. Dostępne wersje: 1P, 1P+N, 2P, 3P, 3P+N dla sieci TN-S,TN-C, IT oraz wersja 3P+NPE z iskiernikiem do zabezpieczenia toru NPE dla sieci TT; W celu spełnienia swojego zadania w postaci ochrony instalacji niskiego napięcia, jako pierwszy stopień ochrony, należy zwrócić uwagę aby ich montaż odbywał się w rozdzielnicach głównych budynku. Ochronniki przepięć spełniają swoje wymagania zgodnie z normą IEC 62305.

  • B+C ochrona instalacji niskiego napięcia przed skutkami częściowych, bezpośrednich i pośrednich wyładowań atmosferycznych
  • C ochrona instalacji niskiego napięcia przedskutkami pośrednich wyładowań atmosferycznych oraz łączeniowymi przepięciami w sieci.

Ochronniki marki SicherElectric posiadają modułową obudowę dostosowaną do montażu na szynie TH 35mm oraz możliwość podłączenia przewodów w zakresie od 1,5mm2 do 25mm2 dla linek, oraz 35 mm2 dla drutów i przewodów wielodrutowych.
Ochronniki OCH zapewniają wysoki stopień ochrony napięciowej i prądowej. Warystory ZnO oraz system ThermoDynamic Control zapewniają ich wysoką jakość oraz pewność zadziałania. Do produkcji ochronników używane są tylko warystoróy renomowanych producentów. Procedura przygotowania warystorów odbywa się w firmie Reflow. W procesie produkcyjnym stosowana jest pasta lutownicza INTERFLUX, Sn 4% Ag i japonski epoxy (Pelnox). Dodatkowo warystory kontrolowane są miejscu w firmie (Pomiar Leakage current i α).Proces zgrzewania ultradzwiękowego odbywa się na maszynach formy Branson. W procesie produkcyjnym należy nadmienić, że sposób montażu warystora polega na jego »nurkowaniu« w żywicy epoksydowej, a nie »podlewaniu« jak to się odbywa u innych producetów, co ma decydujący wpływ na jakość działania ochronnika.
Aparaty posiadają okno rewizyjne, które zmienia się z koloru zielonego na czerwony w przypadku zadziałania aparatu i konieczności wymiany jego wkładki.

Autorem artykułu jest
Jarosław Misztela
Kierownik Działu Handlowego
SicherElectric

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Wiedza i technika

Innowacja krokiem w przyszłość

Innowacja krokiem w przyszłość

26 listopada 2015
Błysk inteligencji

Błysk inteligencji

3 listopada 2015
Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

3 listopada 2015