PESA nagrodzona przez Financial Times

By admin
In AKTUALNOŚCI
3 września, 2014
0 Comments
1268 Views

Bydgoska PESA odebrała w Londynie niezwykle prestiżowe wyróżnienie – jako pierwsza firma z Polski, a nawet całej Europy Środkowo -Wschodniej, została nagrodzona przez Financial Times! W rywalizacji pokonała nawet Twittera. Była to już szósta edycja konkursu, który swoim zasięgiem obejmuje Europę, obie Ameryki, Bliski Wschód oraz rejon Azji i Pacyfiku. Zwycięzcy są wybierani przez panel ekspertów, któremu przewodniczył Lionel Barber, redaktor Financial Times.

3598465e205d80c7813bbf411d038e32

Kandydatury z Europy Środkowo-Wschodniej zaproponował Jan Cieński, korespondent Financial Times na Polskę, Czechy, Białoruś i Słowację. Dotychczas jego propozycje przechodziły bez echa i PESA jako pierwsza jest nominowana z Europy Środkowo-Wschodniej, która znalazła się w ścisłym finale rywalizacji. Firmę dostrzeżono nie tylko jako modelowy przykład stworzenia nowoczesnego przedsiębiorstwa na gruzach socjalistycznej firmy, ale przede wszystkim jako doskonały przykład innowacyjności i tworzenia produktów opartych o własne, oryginalne rozwiązania techniczne.

To wielki sukces całej załogi PESA. Kilkanaście lat temu firma była prawie bankrutem, teraz odebrała nagrodę w towarzystwie wielkich światowych firm w Londynie. W gali wręczenia nagród, która odbyła się w Royal Albert Hall, uczestniczył również Tomasz Zaboklicki, prezes PESA i Maciej Grześkowiak, szef Działu Promocji i Reklamy. W swojej kategorii PESA walczyła z prawdziwymi potentatami: Twitterem (jeden z największych portali społecznościowych), Airbnb (system rezerwacji noclegów), Continental Resources (jeden z największych producentów paliw płynnych w USA), Splunk (dostawca oprogramowania z Krzemowej Doliny, ma ćwierć miliarda dolarów rocznego dochodu), Uber (operator car–sharingu w 70 miastach). W poprzednich latach w tej kategorii zwyciężali: Softbank, Hyflux, Groupon, Tullow Oil i Google. Wśród nominowanych firm w pozostałych kategoriach znalazły się również: BitCoin i Google (Liderzy Zmian), BMW, Ikea Philips, Skanska (Odpowiedzialność/ Środowisko), czy Bosch i Tesla Motors (Technologie).
Źródło: PESA

Już zagłosowałeś!

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
Tradycyjny czy bezworkowy?- Jaki odkurzacz wybrać do domu?

Od tego, jaki rodzaj odkurzacza wybierzemy, zależy czy będziemy się...

Zamknij