Rzut oka na monitoring

Ochrona osób i mienia we współczesnym świecie nie może obejść się bez odpowiednich rozwiązań technicznych.

monitoring

Kamery do monitoringu kupić łatwo i jeśli trafimy na odpowiedni sklep, to nie będzie też problemu z nabyciem sprzętu świetnej jakości. Doskonałym przykładem może być strona ZabezpieczeniaPoznan.pl, na której znajdziemy wszystko, co niezbędne, by zbudować i skonfigurować kompleksowy system dozoru wizyjnego. Potencjał jaki tkwi w takich instalacjach jest bardzo duży, ale dopiero dysponując właściwie dobranym wyposażeniem, jesteśmy w stanie wykorzystać pełnię ich możliwości.

Jak wybrać rejestrator do monitoringu, aby spełnił oczekiwania?

Należy jasno powiedzieć, że bez rejestratora IP żaden monitoring bezprzewodowy nie będzie miał racji bytu. Urządzenie to jest w pewnym sensie kluczowe, bo to dzięki niemu jesteśmy w stanie zarządzać kamerami i trybem rejestracji obrazu. Powinniśmy wybrać taki model rejestratora, który obsługuje liczbę kanałów odpowiadającą liczbie kamer, jakie chcemy zamontować. Przykładowo rejestratory pracujące na 16 kanałach mogą równocześnie „obsłużyć” obraz z maksymalnie 16 kamer. Na ZabezpieczeniaPoznan.pl znajdziemy między innymi modele firm BCS i Dahua, Hikvision,Samsung oraz wiele innych znanych marek.

Czy monitoring bezprzewodowy to dobry pomysł?

Systemy wymagające sporej ilości kabli mogą w praktyce nie okazać się odpowiednie. Czasami zależy nam też na tym, aby maksymalnie ukryć drogę, jaką przebiega instalacja – przecież nikt nie chce ułatwiać zadania ewentualnym złodziejom czy wandalom, którzy mogliby uszkodzić przewody. Alternatywę stanowi dozór oparty o kamery przesyłające obraz przez sieć Wi-Fi. Zapewnia on doskonałą skuteczność przy równoczesnej redukcji okablowania, co przekłada się na łatwiejszy montaż. Warto odwiedzić także sklep z alarmami, ponieważ instalacja tego typu powinna iść z monitoringiem w parze.