Samsung Galaxy A5 – poznaj jego możliwości

Samsung Galaxy A5 – poznaj jego możliwości

Samsung Galaxy A5 – poznaj jego możliwości

Co kilka miesięcy na rynku pojawiają się nowe telefony komórkowe i smartfony w nieco zmodyfikowanej, teoretycznie lepszej wersji, mające zagwarantować jeszcze większy komfort użytkownikom. Jedną z takich nowości jest zaliczany do klasy średniej Samsung Galaxy A5.

samsung

O nowym Samsungu można powiedzieć, że jest bliski ideału, bowiem zarówno jego design, jak i to, co umieszczono wewnątrz, zaspokajają potrzeby najbardziej wymagających użytkowników przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej ceny. Zanim zdecydujesz się na zakup, poznaj jego najważniejsze możliwości.

Doskonała rozdzielczość ekranu Full HD
W nowoczesnych smartfonach niezwykle ważną cechą jest ostrość obrazu, pozwalająca na komfortowe oglądanie filmów, wykonywanie zdjęć czy rozmowy wideo. Samsung Galaxy A5 to model, który wyposażono w ekran z technologią Full HD, która nie tylko gwarantuje doskonały obraz, ale też pozwala oszczędzać baterię, co ma znaczenie dla komfortu użytkowania dla osób często będących w drodze. Dodatkowym atutem jest wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 1920 x 1080, gwarantujący dobrą ostrość czcionek i zarazem jednolitość obrazu.

Samsung galaxy A5 – wysoka wydajność
Za wydajność telefonu odpowiada procesor, którym w tym przypadku jest ośmiordzeniowy Exynos 7580 wyposażony w rdzenie Cortex-A53 o taktowaniu 1,6 GHz. Uzupełnienie procesora stanowi grafika Mali-T720 MP2. Ta para doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu, bez problemu obsługując ekran o optymalnej do całej kompozycji rozdzielczości. Efektem jest płynne, szybkie działanie porównywalne z modelami flagowymi Samsunga.

Przydatne funkcje
Wśród dodatkowych funkcji, w jakie wyposażono model Samsung Galaxy A5, znalazł się między innymi sklepik internetowy Galaxy Apps z promocyjnymi aplikacjami, przeznaczony do porządkowania zawartości programik Smart Menedżer, bogaty wybór różnych motywów graficznych do kreowania własnego interfejsu, a także bardzo praktyczny tryb bardzo niskiego zużycia energii, dzięki któremu urządzenie podziała jeszcze trochę na rozładowanej baterii.

Rewelacyjny czytnik linii papilarnych
Zabezpieczenie zawartości telefonu jest bardzo ważne zwłaszcza, ze dziś przechowuje się już w nim wiele osobistych danych. Samsung Galaxy A5 rozwiązuje ten problem za pomocą czytnika linii papilarnych, którego działanie opiera się nie na przeciąganiu opuszkiem palca, ale jedynie na dotyku. To rozwiązanie o wiele wygodniejsze i doskonale zdające egzamin w tym modelu. Czytnik umieszczony jest w przycisku Home umieszczonym pod ekranem.

Przyzwoity aparat fotograficzny
Aparaty są już dziś standardowym wyposażeniem wszystkich smartfonów, dlatego konkurencja sprowadza się nie do ich istnienia, ale do jakości wykonywanych zdjęć. Aparat w modelu Samsung Galaxy A5 zalicza się do przyzwoitych wyróżniając się 13-megapikselową rozdzielczością. Wsparciem dla fotografów jest też funkcja optycznej stabilizacji obrazu. Osiągane efekty są zadowalające, z nieco gorszą ostrością zdjęć wykonywanych z bliska. Aparat nie posiada automatycznej funkcji HDR w czasie rzeczywistym, którą trzeba aktywować ręcznie.

Bateria na szóstkę z plusem
Dla wielu amatorów telefonów komórkowych ważnym elementem całości jest bateria, która nie wymaga częstego ładowania. Akumulator o pojemności 2900 mAh, czyli o 350 mAh w Samsungu Galaxy A5 z pewnością zaspokoi oczekiwania większości. Wytrzymałość od ładowania do ładowania to dwa dni przy 6-9 godzinach intensywnej pracy urządzenia. Akumulator nie jest wymienny, ale posiada funkcję szybkiego ładowania.

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Porady eksperta

Własna mini-elektrownia fotowoltaiczna

Własna mini-elektrownia fotowoltaiczna

21 marca 2022
iPhone 13 – czy warto kupić kultowy smartfon? Zalety i funkcjonalności telefonu

iPhone 13 – czy warto kupić kultowy smartfon? Zalety i funkcjonalności telefonu

23 grudnia 2021
Zadbaj o ogród jesienią

Zadbaj o ogród jesienią

5 listopada 2021