System SCADA ControlMaestro – nowoczesna kontrola procesów technologicznych

System SCADA ControlMaestro – nowoczesna kontrola procesów technologicznych

System SCADA ControlMaestro – nowoczesna kontrola procesów technologicznych

Systemy SCADA wspomagają nadzór procesów technologicznych – teraz to jeszcze efektywniejsze dzięki nowej wersji systemu SCADA ControlMaestro.

controlmaestro_tablet-2-768x504

Nowoczesne systemy SCADA znalazły szerokie zastosowanie w kontroli przebiegu szeregu procesów technologicznych, między innymi w obiektach infrastrukturalnych, przemysłowych, systemach automatyki budynkowej.

Systemy tego rodzaju spełniają nadrzędną rolę w stosunku do sterowników PLC, a także innych współpracujących z nimi urządzeń wykonawczych oraz pomiarowych, na przykład czujników, zaworów, pomp. Na podstawie danych pobranych z obiektu automatycznie realizują zaprogramowane wcześniej algorytmy pracy lub mogą być sterowane w trybie ręcznym.

Systemy SCADA dostarczane są przez wielu producentów – jednym z nich jest ControlMaestro (dawniej Wizcon Supervisor) od firmy Elutions, który kompleksowo wspiera prowadzenie nadzoru. Co oferuje w najnowszej wersji?

ControlMaestro 2018 – mobilność, bezpieczeństwo i otwartość systemu

ControlMaestro to jeden z najpopularniejszych systemów SCADA wybierany przy realizacji instalacji automatyki, który odzwierciedla trendy rozwojowe zgodnie z koncepcją Industry 4.0.

System ControlMaestro jest kompletną, otwartą, w pełni skalowalną i bazującą na nowoczesnych rozwiązaniach platformą SCADA. To modułowy system SCADA, który pozwala na indywidualne dopasowanie poszczególnych modułów, czyli usług do potrzeb użytkowników, zapewniając maksymalną efektywność pracy.

Najnowsza wersja ControlMaestro 2018 wprowadza szereg innowacyjnych rozwiązań, które wspierają prowadzenie kontroli procesów technologicznych.

Maestro Aditum – nowy graficzny interfejs użytkownika w technologii HTML5

Najnowsze systemy SCADA ControlMaestro 2018 wprowadziły graficzny interfejs użytkownika Maestro Aditum opracowany w technologii HTML5.

Maestro Aditum pozwala na błyskawiczny dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie poprzez urządzenia mobilne, czyli przez smartfony i tablety wykorzystujące systemy Android i iOS. Wspiera również responsywne wyświetlanie obrazu na ekranach o zróżnicowanych przekątnych.

Większe bezpieczeństwo w sieciach IT

Ponadto systemy SCADA ControlMaestro 2018 podnoszą bezpieczeństwo w sieciach IT dzięki wykorzystaniu modułu AuditTrail, który pozwala na rejestrowanie aktywności użytkownika systemu.

Praca przez przeglądarkę internetową dzięki komunikacji opartej na protokole HTTPS gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo za sprawą szyfrowania transferu danych.

Łatwiejsza obsługa danych historycznych

OPC UA (Unified Architecture) to powszechnie używany standard komunikacyjny, który wspiera odczyt wartości z urządzeń. W najnowszej wersji systemu ControlMaestro 2018 klient OPC UA został poddany aktualizacji, aby wspierać nie tylko odczyt wartości chwilowych, ale również historycznych.

Wartości są odpowiednio oznaczane źródłowymi znacznikami czasu i mogą być gromadzone nawet co milisekundę, aby uzyskać dokładną chronologię zdarzeń. Wszystkie informacje historyczne są następnie zapisywane w bazach danych SQL Server lub przez inne interfejsy typu klient/serwer.

Łatwiejsza obsługa danych historycznych w systemach SCADA ControlMaestro 2018 wspiera podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

Systemy SCADA ControlMaestro dostępne są w polskiej wersji językowej.

Jak wdrożyć system SCADA ControlMaestro?

Nowoczesne systemy SCADA wspierające automatykę dostarczane są przez firmy zajmujące się kompleksowo projektowaniem i realizacją instalacji automatyki.

Najnowszą wersję systemu ControlMaestro oferuje firma Sabur, która posiada ponad 25-letnie doświadczenie w dziedzinie automatyki. Swoim klientom zapewnia kompleksową i fachową obsługę skupioną na dostarczaniu perfekcyjnie dopasowanych rozwiązań.

W swojej ofercie posiada nie tylko systemy SCADA ControlMaestro, a także pełną gamę współpracujących z nimi komponentów. Zajmuje się również organizacją szkoleń.

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Porady eksperta

Własna mini-elektrownia fotowoltaiczna

Własna mini-elektrownia fotowoltaiczna

21 marca 2022
iPhone 13 – czy warto kupić kultowy smartfon? Zalety i funkcjonalności telefonu

iPhone 13 – czy warto kupić kultowy smartfon? Zalety i funkcjonalności telefonu

23 grudnia 2021
Zadbaj o ogród jesienią

Zadbaj o ogród jesienią

5 listopada 2021