Magazyn ElektroTrendy już w styczniu 2013, rozpoczął batalię o używanie prawidłowego nazewnictwa dotyczącego produktów wykonanych w technologii LED. W numerze ET 01/2013 ukazał się artykuł pod jakże mocnym tytułem „Ledówki, diodówki, ale na pewno nie żarówki. Tuby ledowe, ale na pewno nie świetlówki”, w którym poruszył problem złego, niepoprawnego technicznie nazewnictwa używanego nagminnie w polskich mediach (notatki prasowe i reklamy telewizyjne, szczególnie zamawiane przez markety techniczne) i o zgrozo! w katalogach i broszurach firm oferujących asortyment ledowy na rynku polskim. Dlatego zespół redakcyjny Magazynu ElektroTrendy bardzo ucieszył fakt, że z końcem października 2014 roku został rozstrzygnięty Konkurs Ledowy, którego organizatorem była Akademia LED, a patronem medialnym Związek Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pollighting.
Celem Konkursu było spopularyzowanie nazw, które uproszczą posługiwanie się słownictwem związanym z produktami wykonanymi w technologii LED. Po szczegółowej analizie wszystkich zgłoszeń postanowiono nagrodzić autorów najzabawniejszych nazw, są to: ledziak, ledonka, ledka, ledolucja, kompled, ledesans, ledowanie.
Jednocześnie zwrócono uwagę, że najkorzystniejsze dla użytkowników instalacji ledowych jest posługiwanie się już funkcjonującymi na rynku nazwami, takimi jak: ledówka, diodówka, tuba ledowa, ledyfikacja. Uczestnicy, którzy zgłosili te nazwy również otrzymali nagrody. Sponsorzy nagród to liderzy rynku ledowego firmy: OSRAM i PHILIPS, znane z zaangażowania w dbałość o jakość produktów oświetleniowych LED.
Organizatorzy Konkursu Ledowego tym samym zachęcają do posługiwania się nazwami: ledówka lub diodówka dla zamienników tradycyjnych źródeł światła (żarówek), tuba ledowa dla ledowych odpowiedników świetlówek liniowych oraz unikania nieprawidłowego nazewnictwa takiego jak: żarówka LED, halogen LED, świetlówka LED.
Ledówka, diodówka, na pewno nie żarówka LED Tuba ledowa, na pewno nie świetlówka LED