Tele-Fonika Kable – kable Torsionflex Mine – TEMC – NSSHÖU

Tele-Fonika Kable konsekwentnie rozwija swoje produkty dedykowane do zastosowań w przemyśle wydobywczym ropy i gazu. Po kablach uszczelnionych wykorzystywanych w morskich platformach wydobywczych, teraz dostarczyła kable zasilające szyby wiertnicze odporne na ekstremalnie niskie temperatury pracy. Kable Torsionflex Mine-TEMC-NSSHÖU znajdą zastosowanie na syberyjskich i tiumeńskich polach wydobywczych ropy naftowej.

Spośród kilku uznanych na świecie dostawców takich rozwiązań, wybrano właśnie polską fabrykę. To nie przypadek. To zasługa technologii wytwarzania polskich kabli, która zapewnia najwyższą dostępną w naszej branży, jakość. Zresztą tu nie ma miejsca na żadne kompromisy, gdy w grę wchodzi zapewnienie zasilania i sterowania w skrajnych temperaturach pracy, z jakimi mamy do czynienia na Dalekim Wschodzie.

Kable Torsionflex Mine – TEMC – NSSHÖU zostały opracowane w jednym z działających w spółce Zespołów Rozwoju Produktu, zespole odpowiedzialnym za kable w powłoce gumowej. Zleceniodawcą była niemiecka firma produkująca urządzenia i sprzęt wiertniczy. Na życzenie zleceniodawcy zmieniono powłokę chloroprenową na bardziej wytrzymały rodzaj materiału, tak by uzyskać maksymalną wytrzymałość mechaniczną, czyli żywotność kabla w niskich temperaturach otoczenia dochodzących do minus 45 stopni oraz w bardzo trudnych warunkach eksploatacyjnych. W pierwszych dniach kwietnia 2014 roku do odbiorcy trafiła pierwsza partia ponad 30 kilometrów tych kabli.

Temat dotyczący lądowych platform wiertniczych należy do najbardziej perspektywicznych. I na tym segmencie asortymentowym Tele-Fonika Kable posiada stosowne technologie. Nie ulega wątpliwości, że znajdzie się w gronie dostawców do tego sektora. To koło zamachowe innowacyjności w projektowaniu i technologii produkcji.
Źródło: Forhang Silesia PR