Wiercenie pod kontrolą

Wiercenie udarowe przy pomocy elektropneumatycznej młotowiertarki wymaga odpowiedniego prowadzenia maszyny w osi odwiertu. Podczas tego typu prac nie zaleca się zbyt mocnego „pchania” narzędzia, gdyż – bez względu na moc i konstrukcję wiertarki – tłumi się działanie udaru. System Press Control zastosowany w młotowiertarce pneumatycznej 700 PSE marki Kress zapobiega tego rodzaju przeciążeniom maszyny i pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty wiercenia.

z17076523Q,Mlotowiertarka-z-systemem-Press-Control

Zielone światło dla precyzyjnego wiercenia Elektropneumatyczna młotowiertarka 700 PSE marki Kress jest wyposażona w system Press Control, który dokonuje pomiaru siły nacisku wywieranej na wiertło podczas pracy. W górnej części korpusu umieszczone są dwie kontrolki – zielona sygnalizuje prawidłowe funkcjonowanie narzędzia, z kolei czerwona dioda informuje o zbyt dużym obciążeniu i konieczności zmniejszenia siły nacisku. Warto podkreślić, że Press Control włącza się automatycznie w trybie wiercenia udarowego. W trakcie podkuwania i wiercenia system nie jest aktywny. Co ważne, to innowacyjne rozwiązanie pozwala „wydobyć” z urządzenia maksimum wydajności bez jego przemęczenia i eliminuje ryzyko zatarcia narzędzia.

Elektropneumatyczna młotowiertarka 700 PSE Press Control marki Kress posiada również elektroniczne sterowanie prędkością obrotową w początkowej fazie wiercenia oraz sprzęgło przeciążeniowe. Elektronarzędzie umożliwia zatrzymanie obrotów dla lekkiego dłutowania i wyłączenie udaru podczas zwykłego wiercenia.

Mechanizm udarowy młotowiertarki 700 PSE Press Control generuje 5200 udarów na minutę. Po wyłączeniu udaru narzędzie świetnie sobie radzi z wierceniem w drewnie, jak też w stali przy użyciu adaptera do wierteł cylindrycznych (opcja). Młotowiertarka 700 PSE Press Control marki Kress została wyposażona w uchwyt SDS- Plus. Przydatnym dodatkiem jest również ogranicznik głębokości wiercenia. Młotowiertarka dostarczana jest w wygodnej walizce, która ułatwia przewożenie i przechowywanie narzędzia. Jak wszystkie produkty marki Kress, młotowiertarka 700 PSE Press Control jest objęta trzyletnią gwarancją (po rejestracji na stronie www.kress.pl). Firma Kress od niemal 100 lat oferuje elektronarzędzia, które sprawdzają się w pracy wykwalifikowanych fachowców. Wprowadzona w ostatnim czasie na rynek przez wyłącznego dystrybutora tej marki w Polsce – firmę LŁ (dawniej: Lange Łukaszuk) – elektropneumatyczna młotowiertarka 700 PSE posiada unikatowy system Press Control, który pozwala na pomiar siły nacisku na wiertło podczas pracy. Dzięki temu wyeliminowany zostaje problem nieefektywnego wiercenia i ryzyko uszkodzenia narzędzia podczas pracy.