Wybór odpowiedniego robota kuchennego

Wybór odpowiedniego robota kuchennego

Wybór odpowiedniego robota kuchennego

Robot kuchenny to nowoczesne urządzenie, które powinno się znaleźć w każdej dobrze wyposażonej kuchni. Marka Bosch oferuje Wam urządzenia o dużej mocy, które pozwalają do minimum skrócić czas potrzebny na przygotowanie ciasta oraz sprawiają, że masa zyskuje idealną konsystencję. Nasze wielofunkcyjne roboty kuchenne Bosch wyposażyliśmy w liczne akcesoria oraz wbudowaną wagę, dzięki którym są one w stanie z powodzeniem zastąpić kilka sprzętów AGD. Za ich pomocą zmielicie mięso, przygotujecie zdrowy sok, poszatkujecie warzywa oraz wykonacie wiele innych czynności. Jak wybrać odpowiedni robot kuchenny, który spełni wszystkie Wasze oczekiwania?

robot-kuchenny-bosch

Najlepsze rezultaty dzięki wielofunkcyjności i silnikowi o dużej mocy

Robot kuchenny to dla Was niezastąpiony sprzęt, jeżeli cenicie domową kuchnię. Jego zaletą jest przede wszystkim wysoka moc oraz wielofunkcyjność, dzięki której z powodzeniem zastępuje kilka urządzeń gospodarstwa domowego. To oznacza także oszczędność miejsca, gdyż zamiast przechowywać w kuchni kilka różnych urządzeń, w zupełności wystarczy Wam to jedno. To również ekonomiczność, gdyż kupując jedno urządzenie, otrzymacie taką samą funkcjonalność, jaką dałoby Wam kilka sprzętów.

Robot wielofunkcyjny Bosch jest urządzeniem, które można wykorzystać do wielu zadań. Jego podstawową funkcją jest przygotowanie ciasta na wypieki. W zestawie z robotem, w zależności od modelu, zamieszczamy praktyczne akcesoria, które przemienią go w zupełnie inny sprzęt. Roboty wielofunkcyjne Bosch z serii OptiMUM to bowiem urządzenia, które w zależności od modelu mogą być wyposażone m. in. w akcesoria do mielenia mięsa, dzbanek do przygotowywania koktajlów, młynek do kawy, wyciskarkę do soków oraz przystawki do szatkowania i krojenia warzyw. To za mało? Zapraszamy do naszego sklepu online, gdzie możecie dokupić dowolne akcesoria do poszczególnych robotów kuchennych.

Roboty kuchenne dostępne w ofercie Bosch to nowoczesne urządzenia, które oprócz wysokiej funkcjonalności oferują także wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania. Urządzenia z serii OptiMUM wyposażyliśmy w specjalną pokrywę, pod którą kryje się ich napęd oraz w zabezpieczenie przez przypadkowym włączeniem silnika. Gumowe nóżki zamontowane w podstawie zapobiegają z kolei przesuwaniu się robota w trakcie pracy oraz chronią blaty kuchenne przed zarysowaniem.

Robot kuchenny planetarny Bosch z serii OptiMUM – gwarancja doskonałych rezultatów

Ogromna popularność, jaką od lat cieszą się roboty kuchenne sprawiła, że stworzyliśmy bardzo bogatą ofertę różnorodnych urządzeń. Klientom, którzy planują często wyrabiać ciasto, polecamy roboty wyposażone w mieszadła planetarne. Ich ruch zarówno wokół własnej osi, jak i wokół misy zapobiega bowiem przywieraniu masy do ścianek naczynia oraz przyspiesza proces przygotowywania ciasta.

Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest robot kuchenny Bosch MUM9BX5S65, którego mieszadła pracują w trzech kierunkach jednocześnie, zapewniając szybkie oraz dokładne mieszanie wszystkich składników. W zestawie z robotem wysyłamy Wam takie akcesoria, jak misa ze stali nierdzewnej o pojemności 5,5 l, mieszadło elastyczne z silikonową nakładką, metalowe mieszadło do ubijania, hak do zagniatania ciasta, blender kielichowy Thermosafe o poj. 2,3 l, maszynka do mielenia mięsa oraz tarcze do ścierania ziemniaków i krojenia warzyw, co czyni robota wielofunkcyjne oraz przydatne w każdej kuchni urządzenie.

Małe urządzenie o wielkiej mocy – jaką moc powinien posiadać robot kuchenny?

Podczas wybierania robota kuchennego w pierwszej kolejności zalecamy zwrócić uwagę na jego moc. To od niej zależy bowiem wydajność urządzenia. Użytkownikom, którzy planują intensywnie korzystać z robota, proponujemy urządzenia o mocy silnika 1500 W, gdyż zagwarantują im one wysoki komfort pracy oraz najlepszą wydajność.

Dobrym przykładem takiego urządzenia jest wymieniony wyżej robot kuchenny MUM9BX5S65 wyposażony w wydajny silnik o mocy 1500 W. Oprócz wysokiej mocy robot posiada zintegrowaną z misą wagę kuchenną oraz 7-stopniową regulację prędkości z funkcją Pulse, która pozwala dostosować jego pracę do rodzaju przygotowywanego produktu oraz indywidualnych wymagań.

Nowym klientom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z robotami kuchennymi, przedstawiamy urządzenia z serii Bosch MUM5. Należy do niej model MUM58M59 o mocy 1000 W. Moc jego silnika jest w zupełności wystarczająca, aby przygotować ciasto drożdżowe, domowe desery oraz wiele innych domowych przysmaków. W zestawie wraz z robotem znajdziecie misę ze stali szlachetnej o pojemności 3,9 l, w której jednocześnie przygotujecie 2,7 kg lekkiego ciasta i 1,9 kg ciasta drożdżowego. Ogromna dostępność wymiennych akcesoriów sprawia, że robot MUM58M59 to świetny wybór dla każdego początkującego miłośnika gotowania.

Funkcjonalność i zabezpieczenia

Roboty kuchenne Bosch to funkcjonalne urządzenia, które wyposażyliśmy we wszystko, co niezbędne do komfortowej pracy i osiągania znakomitych rezultatów. Spośród dostępnych modeli szczególnie polecamy wybór urządzeń OptiMUM. posiadających wbudowaną wagę. Pozwoli Wam ona na zważenie produktów bezpośrednio w misie oraz oszczędzenie czasu i miejsca w kuchni. Innym przydatnym dodatkiem jest timer. Daje on możliwość zaprogramowania czasu pracy robota, dzięki czemu podczas wykonywania przez urządzenie jego zadań, można skupić się na innych czynnościach.

Urządzenia z serii OptiMUM oprócz wbudowanej wagi i timera, posiadają trzy automatyczne programy Sensor Control Plus. Dzięki nim, praktycznie bez żadnego wysiłku uzyskacie idealną konsystencję ciasta drożdżowego, bitej śmietany oraz piany z białek. W urządzeniu zamontowaliśmy również inteligentny czujnik ciasta Smart dough sensor, który poinformuje Was, kiedy wyrabiana masa uzyska idealną konsystencję.

Wygląd także ma znaczenie! Materiał wykonania robota i misy

Zdajemy sobie sprawę, że funkcjonalności, mocy oraz akcesoriów,  zwracacie uwagę także na design oraz jakość wykonania robota kuchennego. Jest to przecież urządzenie kupowane zwykle na długi czas, zatem warto wybrać solidny sprzęt, który zapewni trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania. Szczególnie warto zainteresować się robotami kuchennymi wykonanymi z metalu. To gwarancja, że urządzenie i jego obudowa bez problemu sprostają nawet najbardziej intensywnej eksploatacji.

Wybierając robot kuchenny, zwróćcie także uwagę na jego misę. Jeśli zależy Wam na trwałości oraz atrakcyjnym jej wyglądzie, utrzymującym się przez dłuższy czas, postawcie na roboty wielofunkcyjne, wyposażone w trwałą i estetyczną misę z wysokiej jakości stali szlachetnej. Posiadają ją wszystkie modele robotów z serii OptiMUM i MUM5 marki Bosch.

Zobacz też

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

11 grudnia 2023
5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

12 września 2023
Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

12 września 2023
Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

12 września 2023
Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

12 września 2023

Inne z kategorii Porady eksperta

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

11 grudnia 2023
Kompleksowe wsparcie techniczne dla użytkowników produktów Apple

Kompleksowe wsparcie techniczne dla użytkowników produktów Apple

11 lipca 2023
Czujnik jakości powietrza w sypialni

Czujnik jakości powietrza w sypialni

15 grudnia 2022