XNOTE Hyperbook

XNOTE Hyperbook

XNOTE Hyperbook

Na targach PGA 2013 (Poznań Game Arena) w dniach 18-20.X.2013 roku, firma Blue Technology Sp. z o.o. (producent notebooków XNOTE w filozofii Build to Order na bazie podzespołów uznanych firm na rynku (Clevo, MSI, Intel, NVIDIA, AMD, Kingston, WD, Seagate, Crucial i innowacyjnych rozwiązań technologicznych) pokazał nowy model Xnote Hyperbook z matowym ekranem Full HD IPS o rozdzielczości 1920 × 1080, z IPS-em zapewniającym szerokie kąty widzenia, ciepłe kolory, głęboką czerń oraz dobry kontrast. Natomiast Klienci sklepu www.xnote.pl za pomocą konfiguratora mogą indywidualnie wybrać swoją indywidualną wersję laptopa (procesor, pamięć RAM, dysk twardy, karta graficzna). XNOTE umożliwia swoim klientom także rozbudowę notebooka w przyszłości.

poradyeks4

Jednocześnie XNOTE przygotowało na swoim stoisku również kilka prototypów nowych modeli, które lada chwila pojawią się w sprzedaży, w tym jedyne na rynku tablety konwertowalne z możliwością dowolnej konfiguracji. Fani mocnych wrażeń mogli przetestować na maszynach świat wirtualnej rzeczywistości dzięki okularom VR Oculus Rift, a także zagrać na notebooku XNOTE P370SM3 3D w technologii nVidia 3D Vision2.

poradyeks41

POZNAŃ GAME ARENA 2013 w liczbach

 • 41 200 osób odwiedziło PGA 2013400 akredytacji przyznanych zostało dziennikarzom, blogerom i youtuberom
 • 380 stanowisk do gry oddano do dyspozycji zwiedzających
 • 59 wystawców zatroszczyło się o niezliczone atrakcje na stoiskach
 • 5 pawilonów potrzebnych było Targom PGA 2013 (5a, 7, 7a, 8 i 14)
 • 3 dni – tyle trwały Targi PGA
 • 2 sceny, na których prowadzone były debaty, konkursy

poradyeks42

Xnote Hyperbook to pierwszy na świecie i do tego z Polski, 14” zgrabny notebook o wadze 1,87 kg w magnezowej obudowie, który w najgrubszym miejscu mierzy 22 mm, z wyświetlaczem obrazu w rozdzielczości 1366 × 768 lub 1920 × 1080, mogący mieć do wyboru dwa nośniki danych, jeden w formacie 2,5 cala, drugi w formacie mSATA.

Do dyspozycji: 8 GB ramu, 240-gigabajtowy nośnik SSD i dysk twardy o pojemności 1 TB oraz 4-rdzeniowy, 8-wątkowy procesor Intel Core i7-4750HQ z wbudowanym najmocniejszym układem graficznym Intel Iris Pro Graphips 5200, wyposażonym w 40 jednostek wykonawczych oraz 128 MB pamięci eDRAM. Jest to w dodatku jeden z pierwszych laptopów z najmocniejszą „integrą” Intela, o ile nie pierwszy. Posiada bardzo mocne czterordzeniowe, ośmiowątkowe CPU oraz zaskakująco wydajne GPU – duet, który pozwala komfortowo pracować nawet w wyjątkowo wymagających programach oraz grać w najnowsze gry. Cena wyjściowa Hyperbooka to około 4.000 zł, czyli niewiele jak na mały i bardzo wydajny laptop z magnezową obudową.

W Xnote Hyperbook zastosowano chłodzenie hiperbaryczne, co powoduje, że mimo dość niskiej obudowy i użycia mocnych podzespołów – Xnote Hyperbook przy małym obciążeniu działa niemal bezgłośnie, a po uruchomieniu wymagającego narzędzia czy współczesnej gry jest naprawdę cichy. Tutaj słuchawki służą jedynie dla polepszenia jakości dźwięku. Maksymalna temperatura pracy, to 36°C-40°C. Biorąc pod uwagę wydajność Core i7-4750HQ oraz Irisa Pro 5200 „kultura” działania Xnote Hyperbook jest bardzo wysoka. Obraz z kamerki 720p nie jest idealnie ostry, ale wystarczający. Jedynie w słabym oświetleniu problemem staje się jego rwanie. Mikrofon jest bardzo dobry, ładnie wyłapuje głos i go nie przesterowuje. Natomiast słabo radzi sobie z wytłumianiem szumów otoczenia. Głośniki o czystym brzmieniu i z ładnym efektem stereo, ale z przeciętnymi basami. Czas działania, niestety, przeciętny – oszczędny tryb pracy, to zaledwie 215 minut, a przy minimalnym obciążeniu, tylko 275 minut. Dla porównania, czas pracy laptopa z ekranem 15” i procesorem Core i7-4700MQ o TDP 47W to ponad 360 minut. Najprawdopodobniej ten problem zostanie rozwiązany dzięki zastosowaniu nowszego oprogramowania systemowego.

Zalety

 • Iris Pro 5200 na pokładzie
 • solidna magnezowa obudowa
 • cichy system chłodzenia
 • smukłość obudowy
 • waga poniżej 2 kg
 • możliwość wybrania dobrej jakości matrycy
 • matowy ekran w standardzie

Wady

 • trudna w obyciu klawiatura
 • głośny przycisk płytki dotykowej
 • wszystkie porty USB obok siebie
 • krótki czas działania

Na stoisku XNOTE znaleźć można było w pełni konfigurowalne komputery przenośne, będące liderami testów wydajnościowych w czołowych magazynach i portalach branżowych, takich jak Chip, Komputer Świat, PC Lab, Benchmark.pl. Notebooki były wyposażone w najszybsze procesory Intel Haswell 4 generacji. Na żywo można było przetestować następujące maszyny:

 • XNOTE P375SM – najmocniejszy w klasie laptopów gamingowych, 2 najwydajniejsze na świecie mobilne karty nVIDIA 780M 4.0 GB w jednym notebooku
 • XNOTE Hyperbook 14 – pierwszy i jedyny w kraju ultrabook z grafiką Intel Iris Pro 5200, czyli najszybszy zintegrowany układ graficzny firmy Intel na którym spokojnie pograsz w najnowsze gry!
 • XNOTE P570WM – mobilny serwer, jedyny w kraju notebook z procesorem desktopowym i macierzami 4-dyskowymi
 • XNOTE P370SM3 – jedyny na świecie notebook z matrycą 3D i technologią nVIDIA 3D Vision2
 • XNOTE 230ST – najmocniejszy 13 calowy notebook na rynku; matryca IPS, podświetlana klawiatura, dedykowana karta nVIDIA 765M, modem LTE, Raid SSD
 • XNOTE W110ER – jedyny na rynku 11 calowy notebook z procesorem i7 i dedykowaną grafiką

Polska marka XNOTE zadebiutowała na Targach Gier, Rozrywki i Multimediów POZNAŃ GAME ARENA w 2012 roku.

Zobacz też

Odkryj piękno oświetlenia – żyrandole do dużego pokoju

Odkryj piękno oświetlenia – żyrandole do dużego pokoju

29 maja 2023
Światło, które łączy: żyrandol do jadalni

Światło, które łączy: żyrandol do jadalni

29 maja 2023
Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

29 maja 2023
Dofinansowanie do fotowoltaiki. Jak je uzyskać?

Dofinansowanie do fotowoltaiki. Jak je uzyskać?

8 maja 2023
Czujnik jakości powietrza w sypialni

Czujnik jakości powietrza w sypialni

15 grudnia 2022
Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

15 grudnia 2022

Inne z kategorii Porady eksperta

Czujnik jakości powietrza w sypialni

Czujnik jakości powietrza w sypialni

15 grudnia 2022
Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

15 grudnia 2022
Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

15 grudnia 2022