Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Wybór sprzętów AGD to ważny etap urządzani kuchni. Od zakupionych urządzeń zależeć będzie nie tylko aranżacja wnętrza, ale też jego funkcjonalność. Jedną z kwestii wymagających rozważenia będzie ta dotycząca sposobu montażu sprzętów – czy będą one wolnostojące czy zabudowane? Pytanie to dotyczy także zmywarki, której w większości nowoczesnych kuchni zwykle nie brakuje.

zmywarka-wolnostojaca-czy-do-zabudowy_3

Decyzja o zakupie zmywarki
Kilkuosobowe rodziny oraz osoby często i chętnie gotujące w domu i przyjmujące gości potwierdzą, że codzienne zmywanie zajmuje sporo czasu. Zakup zmywarki jest sposobem na jego zaoszczędzenie, a także na uproszczenie sprzątania. Co jednak ciekawe, zalety zmywarki doceniają nie tylko wieloosobowe rodziny czy amatorzy spotkań towarzyskich. Coraz częściej sięgają także po nią także Ci, którzy w domu przyrządzają posiłki sporadycznie i którzy kuchenne obowiązki chcą ograniczyć do minimum.

Wybór zmywarki powinien być podyktowany naszymi zwyczajami i stylem życia, ale nie tylko. Urządzenie musi pasować także do naszego wnętrza – od jego wymiarów zależeć będzie, czy zmieści się w nim duża zmywarka, czy raczej model kompaktowy. Co więcej, musimy wybrać także pomiędzy sprzętem wolnostojącym a do zabudowy. Bez względu na to, na które z tych urządzeń się zdecydujemy, wyposażymy kuchnię w funkcjonalny i praktyczny element, dzięki któremu nasze naczynia staną się nieskazitelnie czyste. Jaka jest więc różnica pomiędzy jednym a drugim?

zmywarka-wolnostojaca-czy-do-zabudowy_1

Zmywarki wolnostojące – zalety i wady
Współczesne zmywarki wolnostojące z łatwością skomponują się z aranżacją nowoczesnej kuchni. Pozostaną w niej jednak wyeksponowane, co nie dla wszystkich będzie atutem. Istnieje ryzyko, że dopasowanie ich do rozmiarów mebli kuchennych nie będzie idealne, co z kolei będzie sprzyjało gromadzeniu się w szczelinach brudu, kurzu czy innych zanieczyszczeń.

Nowoczesna zmywarka Beko, Bosh, Siemens lub np. Whirlpool doskonale sprawdzi się więc w sytuacji, gdy zależy nam na wyeksponowaniu modernistycznych urządzeń AGD. Będzie też dobrym wyborem do tych kuchni, które chcemy zmodernizować i unowocześnić bez całkowitej wymiany mebli, oraz do wnęk, których wymiary odpowiadają rozmiarom sprzętu. Należy pamiętać, że jest to urządzenie, które może funkcjonować samodzielnie w dowolnym miejscu dającym możliwość podłączenia do instalacji – w niektórych sytuacjach to duża zaleta.

zmywarka-wolnostojaca-czy-do-zabudowy_2

Kiedy wybrać zmywarkę do zabudowy?
Zmywarka do zabudowy działa tak samo jak zmywarka wolnostojąca – pod względem technicznym urządzenia niczym się od siebie nie różnią. Inny będzie jednak efekt estetyczny, jaki uzyskamy w kuchni. Zmywarka przeznaczona do zabudowy zostanie zamaskowana takim samym frontem, jakie posiadają kuchenne meble. Oznacza to, że sprzęt idealnie wtopi się w wystrój pomieszczenia i z wyglądu będzie przypominał jedynie kolejną z szafek.

Takie rozwiązanie to doskonały pomysł w nowych kuchniach, które chcemy wyposażyć w meble na wymiar. Pozwala na perfekcyjne dopasowanie urządzenia do zabudowy meblowej, gwarantując nie tylko estetyczny efekt, ale także łatwiejsze sprzątanie i utrzymanie w kuchni higieny.

Jeżeli ktoś poszukuje dobrej zmywarki 60 cm wraz z opiniami to zapraszam do rankingu.

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Porady eksperta

Własna mini-elektrownia fotowoltaiczna

Własna mini-elektrownia fotowoltaiczna

21 marca 2022
iPhone 13 – czy warto kupić kultowy smartfon? Zalety i funkcjonalności telefonu

iPhone 13 – czy warto kupić kultowy smartfon? Zalety i funkcjonalności telefonu

23 grudnia 2021
Zadbaj o ogród jesienią

Zadbaj o ogród jesienią

5 listopada 2021