Building KnowLEDge Tour 2011 firm OSRAM i SI EMENS w Polsce

ndp0057 września 2011 roku w siedzibie firmy Siemens w Warszawie, odbył się zorganizowany przez firmy OSRAM i SIEMENS cykl Building KnowLEDge Tour 2011, podczas której zaprezentowano największą jak dotąd wystawę technologii LED w Polsce, połączoną z szeregiem wykładów eksperckich.

Zrealizowany wspólnie przez OSRAM i SIEMENS cykl Building KnowLEDge Tour odwiedził prawie wszystkie kraje Unii Europejskiej. Warszawska impreza zamknęła cały cykl 20 spotkań. Ogromne wrażenie na odwiedzających zrobiła zwłaszcza artystyczna instalacja „Sześcian” składająca się z blisko 35 000 LED sterowanych inteligentnym systemem e:cue firmy TRAXON . Na wystawie zaprezentowano również oryginalne oprawy do lamp ulicznych, oraz systemy oświetlenia LED dla sklepów, restauracji i systemy firmy SIEMENS do zarządzania infrastrukturą tzw. Inteligentnych Budynków.

Nie zabrakło też niezwykłych, płaskich i świecących całą powierzchnią, dających równomierne światło – organicznych elektroluminescencyjnych diod (OL ED). Wmontowane w lustra inspirowały do poszukiwania nowych zastosowań dla tego światła przyszłości. Building KnowLEDge Tour 2011 firm OSRAM i SI EMENS w Polsce Odwiedzający wystawę Building KnowLEDge Tour 2011 dowiedzieli się m.in.:

  • Jak oświetlać wnętrza sklepów lub poszczególne produkty, by zwiększać ich atrakcyjność, przyciągać klientów, zwiększać zyski? Czyli praktyczne rozwiązania dla handlu, usług i HoReCa;
  • O zasadach doboru lamp, opraw i systemów zasilania i sterowania w zależności od specyfiki danego obiektu, czy liczby osób w pomieszczeniu;
  • Czy warto myśleć o rozwiązaniach LED, jeśli szukamy optymalizacji kosztów?

Rozwiązania, jakie zaprezentowano w trakcie imprezy pozwalają bowiem nie tylko na efektowne oświetlenie obiektów, ale także na wymierne oszczędności dzięki energooszczędności tych źródeł światła i automatyzacji systemów sterowania. Nowoczesne systemy LED pozwalają minimalizować koszty uzytkowania i zwiększać bezpieczeństwo (np. zastosowane w garażach podziemnych wraz z automatycznymi sterownikami).

W Polsce firma OSRAM powołała dział projektów, OSRAM Lighting Services (OL S), który realizuje kompletne projekty oświetleniowe, oferuje usługi doradcze, jak również modernizację istniejących, nieefektywnych instalacji oświetleniowych.