Centrala wentylacyjna DAYTONA 250 i DAYTONA 350

tnc018

Centrale wentylacyjne DAYTONA 250 oraz DAYTONA 350 firmy BERLUF to produkty zaawansowane technologicznie. Są one najważniejszymi elementami wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, która w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie stanowi jedyne właściwe rozwiązanie. DAYTONA 250 oraz DAY TONA 350 spośród konkurencji wyróżnia wiele opatentowanych rozwiązań. Zapewniają one bezpieczeństwo użytkowania, funkcjonalność i niezawodność w połączeniu z bardzo dobrymi parametrami pracy.


W rekuperatorach DAYTONA zastosowano silniki na prąd stały, które są energooszczędne i bardziej wydajne. Powoduje to, iż centrale wentylacyjne firmy BERLUF są ekonomiczne w użytkowaniu. Wnętrze central DAY TONA 250 oraz DAYTONA 350 wyprofilowano kształtkami styropianowymi, zapewniającymi sztywność i bardzo dobrą izolację cieplną. Obudowa zewnętrzna wykonana została z tworzywa ABS, co znacznie ogranicza masę centrali oraz polepsza warunki odzysku ciepła i odprowadzania kondensatu. Zespół króćców mocowany jest do obudowy przy pomocy wkrętów, co umożliwia zmianę kierunku ich ustawienia z poziomego na pionowy. Pozwala to na dostosowanie central DAYTONA do warunków zabudowy układu wentylacji, a także w wielu przypadkach znacznie upraszcza instalację i ogranicza koszty jej wykonania. Napędy i sterowanie mocowane są do wspólnej podstawy, ograniczony dostęp oraz odizolowanie podzespołów elektrycznych od części “obsługowej” centrali wysuwa ją na czoło najbezpieczniejszych urządzeń tego typu na rynku.
W części obsługowej centrali znajdują się tylko wymiennik i filtry EU3, zapewniające czyste powietrze. Te elementy wymagają okresowych przeglądów w celu zapewnienia niezawodnej eksploatacji przy zachowaniu najwyższego komfortu wentylacji. Jest to rozwiązanie przyjazne dla użytkownika, niespotykane dotychczas w tego typu urządzeniach