Wyłączn iki silnikowe serii NS-2 firmy CHINT

By admin
In WIEDZA I TECHNIKA
Czerwiec 10, 2012
0 Comments
876 Views

Seria wyłączników silnikowych NS-2 to kolejny produkt aparatów niskiego napięcia, wprowadzony przez firmę Chint Poland na rynek polski.

Koncern Chint jest czołowym producentem aparatów elektrycznych na rynku azjatyckim. Aparaty tej firmy posiadają szereg certyfikatów wiodących na świecie laboratoriów certyfikujących. Dbałość o wysoką jakość produktów zapewnia ścisła kontrola produkcji na każdym etapie wytwarzania. Temu procesowi towarzyszy również kontrola dostaw surowców. Wiele produktów firmy Chint spełnia dyrektywę 2002/95/CE dotyczącą ograniczenia stosowania szkodliwych substancji w niektórych produktach elektrycznych i elektronicznych RoHS (Restriction of Hazarduos Substances). Wyłączniki firmy Chint oferowane przez firmę Chint Poland spełniają tą dyrektywę, co w znacznym stopniu polepsza warunki ich recyklingu.


Wyłączniki NS-2 są zgodne z normą wyłącznikową IEC/EN 60947-2. Przed wprowadzeniem tych aparatów na rynek polski, spółka Chint Poland zleciła testy sprawdzające w Instytucie Elektrotechniki w Warszawie. Badania zostały zakończone pozytywnymi wynikami, a rezultaty dostępne są na stronie internetowej www.chintpoland.pl Wyłączniki silnikowe firmy Chint to doskonały aparat aparatury niskiego napięcia przeznaczony do sterowania oraz zabezpieczenia przed skutkami zwarć i przeciążeń. Wyłączniki NS2 produkowane są na napięcia znamionowe do 690V.
Oferta firmy Chint Poland obejmuje serię wyłączników NS2-25 o następujących zakresach nastawy prądu wyzwalacza termicznego: 0,1-0,6A, 0,16-0,25A, 0,25-0,4A, 0,4-0,63A, 0,63-1A, 1-1,6A, 1,6-2,5A, 2,5-4A, 4-6,3A, 6-10A, 9-14A, 13-18A, 17-23A. Nastawy prądów zadziałania dokonuje się za pomocą pokrętła umieszczonego na płaszczyźnie pionowej wyłącznika.
Wszystkie wykonania wyłącznika spełniają stopień ochrony IP2O.
Szeroka gama akcesoriów dostępna do tego wyłącznika zapewnia wszechstronność ich zastosowań. Gama dodatkowych akcesoriów do wyłącznika NS2 zawiera:

  • wyzwalacz podnapięciowy NS2-UV
  • wyzwalacz napięciowy NS2-SH
  • bezzwłoczne styki pomocnicze czołowe NS2 AE
  • styki pomocnicze boczne NS2-AU 
  • styk sygnalizacyjny i bezzwłoczny styk pomocniczy NS2-FA
  • obudowa instalacyjna NS2-MC bez przycisku awaryjnego zapewniająca stopień ochrony IP55
  • obudowa instalacyjna NS2-MC01 z przyciskiem instalacyjnym zapewniająca stopień ochrony IP55 Akcesoria do wyłącznika NS2 montowane są w zależności od ich rodzaju z prawej lub lewej strony.

Wyjątkową zaletę, jeżeli chodzi o akcesoria, stanowią czołowe styki pomocnicze montowane, po usunięciu odpowiedniej płytki zaślepiającej, zaraz pod czołowymi stykami górnymi.
Dzięki zainstalowaniu do wyłącznika NS2 dodatkowych wyzwalaczy uzyskujemy zabezpieczenie przed skutkami zaniku napięć lub jego znacznym obniżeniem jak również przed skutkami niesymetrii obciążenia oraz niepełnofazową pracą głównie silników elektrycznych. Warunki pracy wyłącznika silnikowego NS2
Zakres temperatur pracy wyłącznika mieści się w granicach od -5°C do 40°C. Wyłącznik jest przystosowany do systemu pracy ciągłej. Przy montażu wyłącznika należy pamiętać, że jego odchylenie od płaszczyzny poziomej oraz pionowej nie powinno przekraczać 5 stopni. Montaż wyłącznika powinien być dokonany w miejscu pozbawionym wstrząsów i wibracji.
Pewność pracy wyłączników silnikowych firmy Chint, przemyślane rozwiązania konstrukcyjne, dopasowanie gabarytów do pozostałej aparatury modułowej jakość i precyzja wykonania, jak również przystępność cenowa sprawiają, że aparaty firmy Chint cieszą się coraz większym zaufaniem i są coraz częściej stosowane w instalacjach niskiego napięcia

0 0

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
ndp086
ABB zdobywa zamówienie warte 110 mln USD

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, zdobył...

Zamknij