Wyłączny dystrybutor aparatury elektrycznej koncernu CHINT

Wyłączny dystrybutor aparatury elektrycznej koncernu CHINT

Wyłączny dystrybutor aparatury elektrycznej koncernu CHINT

Już od czterech lat firma Chint Poland Sp. z o.o., z sukcesem umacnia pozycję aparatury elektrycznej koncernu Chint na rynku polskim. Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta Chint Poland sukcesywnie rozszerza swoją ofertę w zakresie aparatury niskich napięć. Począwszy od wprowadzenia aparatury niskich napięć w wersji 6kA we wrześniu 2009 roku, firma Chint Poland w przeciągu następnych miesięcy rozszerzyła ofertę o aparaturę w wersji 10kA. Dynamiczny rozwój firmy oraz intensywne działania na rynku sprawiły, że firma Chint Poland stała się znaczącym na rynku dystrybutorem aparatury elektrycznej niskich napięć. Na ofertę firmy Chint Poland składają się: aparatura modułowa, styczniki, przekaźniki, wyłączniki silnikowe, aparatura pulpitowa oraz wyłączniki mocy.

chint

Obecne starania firmy nieustannie kierowane są w kierunku rozszerzania oferty o nowe produkty. W skład nowości wprowadzonych w tym roku wchodzą:

 1. Wyłącznik nadmiarowo-prądowy DZ158 – spełnia on następujące funkcje: ochrona obwodów przed prądami zwarciowymi, ochrona obwodów przed prądami przeciążeniowymi do 125A, przełączanie, izolacja.
 2. Automat schodowy NJS3 służący do sterowania czasowego w układach pracujących przy napięciach 220V AC. Aparat ten znajduje główne zastosowanie w klatkach bloków mieszkalnych przy realizacji czasowego zapalania oświetlenia.
 3. Gniazdo modułowe AC30-112. Służy ono do podłączenia urządzeń przenośnych, narzędzi elektrycznych lub nie modułowych urządzeń elektronicznych bezpośrednio wewnątrz rozdzielni domowych i przemysłowych.
 4. Przełącznik modułowy NZK1-32.
 5. Przełącznik modułowy NZK2-32.
 6. Przełącznik kontrolowany czasem NKG2 – służący do użytku w automatycznych układach sterowania o częstotliwości 50 Hz, znamionowym napięciu sterowania 220V i prądzie znamionowym 3A. Zastosowanie tego aparatu zapewnia kontrolę czasową załączania/wyłączania lamp ulicznych, lamp reklamowych oraz podobnego sprzętu.
 7. Przekaźnik czasowy NJB1-S. Służy on do sterowania czasowego w układach automatyki przemysłowej i domowej (wentylacja, ogrzewanie, oświetlenie, sygnalizacja).
 8. Przekaźnik NJB1-X. Tego typu przekaźniki są stosowane w obwodach sterowania AC 380V~480V przy częstotliwości 50Hz/60Hz jako elementy ochronne sekwencji faz, zaniku fazy, asymetrii fazy oraz łączenia i rozłączania obwodów.
 9. Przekaźnik NJB1-X1. Przekaźnik ten jest używany do sekwencji faz oraz do ochrony przed zanikiem fazy w obwodach sterowania o napięciu AC w zakresie 200V-500V i częstotliwości 50Hz aby łączyć i rozłączać obwody. Przekaźnik ten nie jest przystosowany do monitorowania zmiany fazy przy obciążeniu jakim jest silnik.
 10. Jednofazowy przekaźnik napięciowy NJB1-Y. Stosowany jako ochrona przed przepięciem jednej fazy oraz przed spadkiem napięcia.
 11. Przekaźnik poziomu cieczy NJB1-YW. Stosowany do automatycznej kontroli poziomu cieczy w obiektach i urządzeniach przemysłowych, cywilnych wieżach ciśnień, dużych cysternach, podziemnych basenach konserwacyjnych, itp.
 12. Przekaźnik impulsowy (bistabilny) NJMC1. Jest on mechanicznym przekaźnikiem bistabilnym, który zmienia stan styków poprzez podanie sygnału impulsowego na wejście. W porównaniu do tradycyjnych przekaźników posiada on mniejsze zużycie energii oraz dłuższą żywotność. Przekaźnik dostępny jest w wersji 16A i 32A.
 13. Rozłącznik modułowy z wkładką bezpiecznikową NRT28-63 i RT28.

Ryszard Świetlicki
Autor jest dyrektorem technicznym
Firmy Chint Poland

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Wiedza i technika

Innowacja krokiem w przyszłość

Innowacja krokiem w przyszłość

26 listopada 2015
Błysk inteligencji

Błysk inteligencji

3 listopada 2015
Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

3 listopada 2015